Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-31

 




ŁOMACZENKO O ŚMIERCI DADASZEWA: TAKIM ŻYCIEM ŻYJEMY

Przed dzisiejszą walką Wasyl Łomaczenko vs Luke Campbell w Londynie, Ukrainiec udzielił ciekawego wywiadu brytyjskiemu Guardianowi. W rozmowie poruszono m.in. bardzo bolesną kwestię niedawnej śmierci przyjaciela Łomaczenki, Maksima Dadaszewa, który zmarł w lipcu po walce z Subrielem Matiasem na gali w Oxon Hill, podczas której doznał ciężkich obrażeń mózgu.



POWIETKIN WYPUNKTOWAŁ H. FURY'EGO

Lepszy z tej dwójki miał wrócić na poważnie do gry w wadze ciężkiej. Przegrany zrobiłby spory krok w tył, stawka była więc bardzo duża. Po trzydziestu sześciu minutach Aleksander Powietkin (35-2, 24 KO) pokonał Hughie Fury'ego (23-3, 13 KO).



ZNÓW NARASTA NAPIĘCIE NA LINII ARTUR SZPILKA-KRZYSZTOF WŁODARCZYK

Narasta napięcie na linii Krzysztof Włodarczyk-Artur Szpilka. Obaj gwiazdorzy polskiego boksu - były mistrz świata wagi cruiser i były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej - najlepsze czasy mają już zapewne za sobą, ale ich ewentualny pojedynek wciąż budzi duże emocje. Stoi za nim wzajemna niechęć, jaką od dawna żywią do siebie charyzmatyczni pięściarze. W tym tygodniu zobaczyliśmy kolejną odsłonę ich konfliktu.



LARA vs ALVAREZ: MEKSYKANIN GRUBO PRZEKROCZYŁ LIMIT (WIDEO)

Ramon Alvarez (28-7-3, 16 KO) przekroczył limit wagi junior średniej (154 funty, 69,85 kg) o ponad cztery funty, wnosząc wczoraj na wagę 158,6 funtów (71,93 kilogramów) przed dzisiejszą walką z Erislandym Larą (25-3-3, 14 KO). Lara bez problemu zmieścił się w limicie (wniósł na wagę 153,75 funtów) i jeżeli wygra, zostanie posiadaczem pasa WBA w wersji World.


DAMIAN WRZESIŃSKI W WALCE WIECZORU W ŁOMIANKACH

Damian Wrzesiński (17-1-2, 5 KO) stanie przed szansą zdobycia kolejnego, najważniejszego jak dotąd tytułu w boksie zawodowym. Na gali Tymex Boxing Night 10, która odbędzie się 19 października w Łomiankach, powalczy o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej. Na ring wraca niepokonana Sasza Sidorenko, a profesjonalną karierę rozpoczyna obiecująca Laura Grzyb.


TUZIN BUATSIEGO

Joshua Buatsi (12-0, 10 KO) - jeden z najciekawszych prospektów wagi półciężkiej, podczas gali Łomaczenko vs Campbell w Londynie odprawił przed czasem Ryana Forda (16-5, 11 KO).



ME W ALCOBENDAS: WRACAMY Z DWOMA SREBRAMI I BRĄZEM

Elżbieta Wójcik i Aneta Rygielska przegrały dziś w finałach mistrzostw Europy w Alcobendas. O braku szczęścia może mówić Aneta, która była o włos od zwycięstwa. Kadra prowadzona przez Karolinę Michalczuk (na zdjęciu) wraca zatem do Polski z trzema medalami: dwoma srebrnymi i jednym brązowym, który wywalczyła Sandra Kruk. Możemy oczywiście mówić o dużym - mimo słabszej niż zwykle obsady mistrzostw - sukcesie Polek.