DAMIAN WRZESIŃSKI W WALCE WIECZORU W ŁOMIANKACH

Redakcja, Informacja prasowa

2019-08-31

Damian Wrzesiński (17-1-2, 5 KO) stanie przed szansą zdobycia kolejnego, najważniejszego jak dotąd tytułu w boksie zawodowym. Na gali Tymex Boxing Night 10, która odbędzie się 19 października w Łomiankach, powalczy o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej. Na ring wraca niepokonana Sasza Sidorenko, a profesjonalną karierę rozpoczyna obiecująca Laura Grzyb.

- Takiej pięściarskiej jesieni już dawno nie mieliśmy, 4 października w Częstochowie wystąpią mistrzyni świata WBO Ewa Brodnicka, Robert "Mister KO" Parzęczewski czy Łukasz Wierzbicki, który ostatnio dzielnie sparował ze znakomitym Keithem Thurmanem. Już 1,5 miesiąca później, tj. 19 października, kolejne widowisko bokserskie w Łomiankach z udziałem marzącego o europejskim trofeum Damiana Wrzesińskiego, wracającej do boksu po przerwie macierzyńskiej Saszy Sidorenko i debiutującej dwukrotnej mistrzyni Polski Laury Grzyb - mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion.

W ostatniej świetnej walce z Kamilem Młodzińskim, wygranej po 10 rundach niejednogłośnie na punkty, Damian obronił pas mistrza Polski kategorii super lekkiej. Zdobywał już także trofea amatorskie i zawodowe w krajowej wadze lekkiej. A teraz czeka na kategorię lekką.

- Damian nie ukrywa, że jego celem jest zdobycie europejskiego tytułu, pasa Mistrza Europy lub Unii Europejskiej, a potem może coś więcej... W przeszłości toczył zacięte walki z medalistami Mistrzostw Świata czy Europy jak Włoch Domenico Valentino, Turek Fatih Keles i Kazach Gani Żajłajow. W Łomiankach czeka go trudne wyzwanie, a jeśli zda egzamin wkrótce może zrealizować swój plan o wywalczeniu ważnego trofeum w boksie europejskim - przyznał promotor Mariusz Grabowski.

Wkrótce zostanie ogłoszone nazwisko rywala "Wrzosa". Prowadzone są rozmowy z bokserami z Argentyny i Meksyku, którzy są wyżej od Polaka w rankingu światowym.

- Walka wieczoru z takim przeciwnikiem to duża szansa dla naszego zawodnika. Jesteśmy bardzo ciekawi również występów pań - dobrze znanej kibicom Saszy Sidorenko, która przed dwoma laty w tej samej hali w Łomiankach została Mistrzynią Europy w wadze lekkiej, oraz debiutantki Laury Grzyb. W przeszłości obie stawały na podium amatorskich Mistrzostw Europy, Sasza w barwach Ukrainy w seniorkach, a Laura w kadetkach. Potencjał mają ogromny i liczę, że pójdą w ślady Ewy Brodnickiej - dodał szef Tymex Boxing Promotion.

W Łomiankach podczas Tymex Boxing Night 10 kolejne walki rankingowe stoczą także Kamil Bodzioch, bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło, czy Tomasz Nowicki, którego rywalem będzie Rafał Pląder. Bodzioch spotka się z Michałem Bołozem, uczestnikiem "Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej".