Archiwum wiadomości z dnia: 2019-03-14

 


FOTORELACJA: MACIEJ SULĘCKI I GABRIEL ROSADO W LIMICIE

Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO) oraz Gabriel Rosado (24-11-1, 14 KO) osiągnęli wymagany limit wagi średniej wynoszący 160 funtów, czyli 72,56 kilograma. Polak wniósł na skalę 159.6 (72,38kg), zaś jego rywal 159.5 (72,33kg). W stawce tego pojedynku będzie pas WBO International, ale przede wszystkim walka o mistrzostwo świata federacji WBO w czerwcu dla zwycięzcy. Prezentujemy Wam krótką fotorelację z dzisiejszej ceremonii ważenia.BITWA O ŚLĄSK - KOLEJNA ODSŁONA

Ogromna ilość pięściarskich imprez na przednówku, więc dlaczego nie miałoby zabraknąć dobrych walk na śląsku - czas na kolejną Bitwę o Śląsk. W niewielkim Radzionkowie spotkają się zawodnicy Jacek Chruślicki (4-0-0) 2KO, Damian Stanisławski (2-0-0), Olech Czornopyszczuk i Hubert Benkowski (1-0-1).


CZAS NA MISTRZOSTWA POLSKI

Już od poniedziałku startują juniorzy do walk o tytuł Mistrza Polski za rok 2019. Lokalni kibice na pewno śledzić będą zmagania Mateusza Tomalczyka, Adama Dzwoniarkiewicza, Roberta Brazdysa i Dominika Wojtczaka, wychowanków klubu organizującego tegoroczny czempionat. Informacje w rozwinięciu.
MENADŻER KOWNACKIEGO: ADAM NASTĘPNY W KOLEJCE DO WILDERA

Przed Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) obowiązkowa obrona pasa WBC wagi ciężkiej z Dominikiem Breazeale'em (20-1, 18 KO). Następny mógłby być Anthony Joshua (22-0, 21 KO) w pełnej unifikacji, ale jeśli mistrzowie znów nie dojdą do porozumienia, wówczas tron World Boxing Council zaatakuje najprawdopodobniej nasz Adam Kownacki (19-0, 15 KO).


SPENCE JR: PORTER NIE CHCIAŁ ZE MNĄ WALCZYĆ

Niektórzy krytykują Errola Spence'a Jr (24-0, 21 KO), że ten już za dwa dni na stadionie w Arlington skrzyżuje rękawice z przeskakującym o dwie kategorie w górę Mikeyem Garcią (39-0, 30 KO). Czempion federacji IBF odpowiada jednak, że ciekawszej opcji na najbliższy pojedynek po prostu nie miał.
WIDEO: KOLEJNY TRENER Z PASJĄ

Przedstawialiśmy już sylwetki trenerów, więc czas na kolejnego - Emin Huseynov z małej miejscowości Kętrzyn, do której trafiały już ważne imprezy. Warto wysłuchać co ma do powiedzenia o dyscyplinie przepełniającej serce trenera. Zapraszamy do obszernego wywiadu.INOUE NIE LEKCEWAŻY RODRIGUEZA

Naoya Inoue (17-0, 15 KO) wyrasta powoli na jedną z największych gwiazd zawodowych ringów. 18 maja w Glasgow w ramach półfinału turnieju World Boxing Super Series "Potwór" skrzyżuje rękawice z Emmanuelem Rodriguezem (19-0, 12 KO). - Z uwagi na styl Rodrigueza spodziewam się, że to będzie bardzo techniczna walka - mówi Japończyk.