Archiwum wiadomości z dnia: 2019-03-08

 WIDEO: DMITRIJ BIWOŁ SZYKUJE SIĘ NA SMITHA JR

Dmitrij Biwoł (15-0, 11 KO) przystępuje do kolejnej obrony tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBA. W sobotnią noc naprzeciw niego stanie słynący z nokautującego uderzenia Joe Smith Jr (24-2, 20 KO). Prezentujemy Wam urywki jednego z treningów Biwoła w ramach przygotowań do jutrzejszego starcia.

GOŁOWKIN ZABOKSUJE 8 LUB 16 CZERWCA

8 lub 16 czerwca kolejną walkę, a pierwszą po związaniu się kontraktem z platformą DAZN, stoczy Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO). W lecie Kazach nie będzie miał jeszcze okazji do odzyskania pasów mistrzowskich wagi średniej, ale już na jesień czeka go zapewne wielkie wyzwanie.

DUBOIS DEMOLUJE COJANU

Podczas trwającej gali w Londynie Daniel Dubois (10-0, 9 KO) szybko zakończył swoją walkę, nokautując już w drugiej rundzie byłego pretendenta do pasa WBO wagi ciężkiej, Razvana Cojanu (16-6, 9 KO).
HOLYFIELD O SZANSACH USYKA W WADZE CIĘŻKIEJ: CZEKA GO TRUDNE ZADANIE

Idolem Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO) był Muhammad Ali, ale innym wzorem do naśladowania był także Evander Holyfield. Amerykanin zdominował kiedyś kategorię cruiser, by przenieść się potem do wagi ciężkiej i zawładnąć również krainą olbrzymów. Teraz podobnym torem podążą Ukrainiec i zdaniem samego Holyfielda choć nie będzie mu łatwo, to ma szanse, by powtórzyć jego wyczyn.
POLACY ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM W HELSINKACH

Rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Bee Gee w Helsinkach, który dla polskich pięściarzy jest jednym ze sprawdzianów do zbliżających się mistrzostw Europy seniorów. Za nami walki 1/8 finału, w których wystąpiło trzech Polaków  Mateusz Polski, Łukasz Zyguła i Rafał Perczyński.