Archiwum wiadomości z dnia: 2018-09-13

 JACKIEWICZ vs ŚWIERZBIŃSKI II: WYNIKI CEREMONII WAŻENIA

Za nami ceremonia ważenia przed galą Chorten Boxing Night II. Główną atrakcją wieczoru w Białymstoku będzie rewanż Rafała Jackiewicza (50-19-2, 22 KO) z Robertem Świerzbińskim (20-7-2, 3 KO). Pod koniec maja dość niespodziewanie zwyciężył miejscowy pięściarz. Teraz, przed własną publicznością, będzie chciał powtórzyć tamten wynik.


BYŁY TRENER TYSONA: CANELO WYGLĄDA TERAZ INACZEJ, TO BYŁ DOPING

Teddy Atlas zawsze znany był z ostrego języka i krewkiego temperamentu. Gdy młody Mike Tyson w wieku szesnastu lat i klepnął w pośladki siostrzenicę trenera, ten przystawił mu broń do głowy. I w swoich ocenach pozostaje również bezkompromisowy, za co jest przez niektórych uwielbiany, przez innych natomiast krytykowany. Tym razem Atlas wziął pod lupę wiosenną aferę dopingową Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO).


CHARR: JESTEM ZUPEŁNIE INNYM PIĘŚCIARZEM NIŻ KIEDYŚ

- Czuję się bardzo silny. Z Ustinowem walczyłem pięć miesięcy po operacji wymiany stawu biodrowego i nie byłem jeszcze w pełni sprawny. Teraz już jednak wszystko w porządku, jestem zupełnie innym pięściarzem - zapewnia Manuel Charr (31-4, 17 KO), który 29 września w Kolonii przystąpi do obrony tytułu WBA Regular wagi ciężkiej mając za rywala Fresa Oquendo (37-8, 24 KO).
NIE TYLKO GOŁOWKIN - CANELO RÓWNIEŻ WYGASA UMOWA Z HBO

Dotąd telewizja HBO rywalizowała z Showtime o prym na rynku w kwestii pokazywania największych gal boksu zawodowego ze świata. Wkrótce jednak jej pozycja może znacznie osłabnąć. Jak się bowiem okazuje, nie tylko Giennadijowi Gołowkinowi (38-0-1, 34 KO), ale również Saulowi Alvarezowi (49-1-2, 34 KO) wygasa z nią lukratywny kontrakt.


JOSHUA: POWIETKIN JEDNYM Z TRUDNIEJSZYCH, WYGRAM DO KOŃCA 8 RUNDY

Na niewiele ponad tydzień przed walką z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO) panujący mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO - Anthony Joshua (21-0, 20 KO), zapewnia, że nie trenował dotąd jeszcze tak mocno jak teraz. A to wszystko ma zaprocentować między linami ringu ustawionego na środku sławnego Stadionu Wembley w Londynie w obecności 90 tysięcy kibiców.