TOMASZ GROMADZKI: CELEM MISTRZOSTWO POLSKI

Redakcja, Informacja prasowa

2018-09-13

Tomasz Gromadzki (7-1-1, 2 KO) nigdy nie odmawia walki, a w ringu zawsze gwarantuje wielkie emocje. Kolejny pojedynek stoczy na gali JSW Boxing Night, która odbędzie się już 21 września w Jastrzębiu Zdroju.

- Bardzo ciężko przepracowałem okres przygotowawczy do gali. Moim planem taktycznym na walkę zajmował się trener Misza Strogyj, za półdystans i tarczę odpowiadał Gabriel Skiba, a przygotowania motoryczne i siłowe miałem z Łukaszem Kabelisem-Szostakowskim. Zostało nam niewiele ponad tydzień do gali, powoli zwalniam więc obroty i przechodzę na jeden trening dziennie. To jest ten czas, kiedy trzeba łapać świeżość. Oprócz swojego obozu przygotowawczego, byłem również na obozie w górach z ekipą pięściarzy. Myślę, że taki obóz to dobra forma przygotowań, gdyż w grupie zawsze panuje rywalizacja, która dodatkowo nakręca - mówi "Zadyma".

- Jestem zawodnikiem, który głównie walczy pełne dystanse. Nigdy nie nastawiam się na nokaut, ale rzeczywiście dla pięściarza to lepsze, gdy znokautuje swojego rywala. Jestem dobrze przygotowany do pojedynku na gali w Jastrzębiu, nie widzę innego scenariusza jak moja wygrana. Mam główny cel, aby pokazać kibicom, że naprawdę potrafię boksować i w przyszłości będę wychodził do ringu, aby zdobywać pasy. Pierwszym, najbardziej realnym celem jest pas Mistrza Polski, dlatego powoli zmierzam w jego kierunku - dodał Gromadzki.

Podczas gali obejrzymy również między innymi Damiana Wrzesińskiego, Michała Leśniaka, Marcina Siwego, Kamila Bodziocha oraz Damiana Jonaka w walce wieczoru.