Archiwum wiadomości z dnia: 2017-11-25

 NA ŻYWO: V MPK JASŁO 2017

Po wczorajszych emocjach w Nowym Sączu na gali Golden Team Explosion, kamery BOKSER.ORG zawitały do Jasła na Międzynarodowy Puchar Karpat, gdzie transmisję ubarwia komentarzem na żywo sędzia boksu zawodowego Włodzimierz Kromka. Zestawienie walk i wyniki na żywo w rozwinięciu.


WAŻENIE: BARRERA vs VALERA

Sullivan Barrera (20-1, 14 KO) to dziś jeden z najlepszych pięściarzy dywizji półciężkiej. Z kolei Felix Valera (15-1, 13 KO) piastował swego czas pas WBA w wersji tymczasowej. Do ich konfrontacji pozostały już tylko godziny. Na rozgrzewkę obejrzycie tych zawodników na ceremonii ważenia.

WAŻENIE: GAMBOA vs SOSA

Yuriorkis Gamboa (27-2, 17 KO) ma być może ostatnią szansę na odbudowanie wielkiej niegdyś kariery, choć Jason Sosa (20-2-4, 15 KO) na pewno nie odda łatwo pola. Panowie skrzyżują rękawice w limicie kategorii super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej. Zobaczcie obu na wadze.

WAŻENIE: KOWALIOW vs SZABRAŃSKI

Siergiej Kowaliow (30-2-1, 26 KO) oraz Wiaczesław Szabrański (19-1, 16 KO) zaboksują w niedzielny poranek o wakujący tytuł mistrza świata kategorii półciężkiej federacji WBO. Podczas ceremonii ważenia obaj prezentowali się wyśmienicie. Zresztą zobaczcie sami!


KOWALIOW: JESTEM MOCNIEJSZY NIŻ OSTATNIO - DUVA: NIE MIAŁ MOTYWACJI

Kilkanaście godzin dzieli nas od potyczki Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO) z Wiaczesławem Szabrańskim (19-1, 16 KO). Jeśli Rosjanin wygra, odzyska jeden z trzech pasów, jakie piastował przed porażkami z Andre Wardem - ten w wersji WBO. Były rywal 'Krushera' - emerytowany już Bernard Hopkins, stwierdził niedawno, że w pewnym momencie zabrakło mu po prostu odpowiedniej motywacji. Teraz słowa te potwierdziła Kathy Duva, promotorka Kowaliowa.MOONSRI (49-0!) OBRONIŁ PAS WBC

Chayaphon Moonsri (49-0, 17 KO) po tytuł mistrza świata wagi słomkowej federacji WBC sięgnął niemal dokładnie trzy lata temu. Właśnie obronił go po raz ósmy, ale co równie ważne - wyśrubował swój rekord do stanu 49-0. Wyrównał więc osiągnięcie Rocky'ego Marciano i jest o jedną wygraną od zrównania się z osiągnięciem Floyda Mayweathera Jr.


HOPKINS: LEMIEUX POKONA SAUNDERSA PRZED CZASEM

Być może wyraźnymi liderami wagi średniej są Gołowkin i Canelo, ale zaplanowana na 16 grudnia walka pomiędzy Davidem Lemieux (38-3, 33 KO) a Billym Joe Saundersem (25-0, 12 KO) zapowiada się równie pasjonująco. Wyraźnego faworyta nie ma, choć Bernard Hopkins, najdłużej panujący w historii mistrz w tym limicie, ma swój typ na ten pojedynek.