HOPKINS: LEMIEUX POKONA SAUNDERSA PRZED CZASEM

Redakcja, Ring Magazine

2017-11-25

Być może wyraźnymi liderami wagi średniej są Gołowkin i Canelo, ale zaplanowana na 16 grudnia walka pomiędzy Davidem Lemieux (38-3, 33 KO) a Billym Joe Saundersem (25-0, 12 KO) zapowiada się równie pasjonująco. Wyraźnego faworyta nie ma, choć Bernard Hopkins, najdłużej panujący w historii mistrz w tym limicie, ma swój typ na ten pojedynek.

Legendarny "Kat" z Filadelfii jest przekonany, że kanadyjski bombardier przełamie Brytyjczyka, pokona go przed czasem i zasiądzie na tronie federacji WBO.

- Lemieux ma twardszą szczękę, większe doświadczenie, był już w ringu z dużo lepszymi rywalami, mocniej bije, a to jest właśnie jego czas. Dąży do wielkich walk, na przykład z Saulem Alvarezem i moim zdaniem pokona Saundersa przed czasem. Ta walka skończy się brutalnym nokautem w okolicach ósmej-dziewiątej rundy. Nadeszła pora, by jego gwiazda w końcu rozbłysła - mówi Hopkins.

Saunders jest mistrzem WBO od blisko dwóch lat. Z kolei Lemieux piastował w 2015 roku tytuł IBF, lecz stracił go w unifikacji z Giennadijem Gołowkinem.