Archiwum wiadomości z dnia: 2017-09-05

 WEGNER: JEŚLI HUCK WYKORZYSTA SWÓJ POTENCJAŁ, TO MOŻE WYGRAĆ

Niezwykle ceniony za naszą zachodnią granicą szkoleniowiec Ulli Wegner wbrew opinii ekspertów wierzy, że jego były podopieczny Marco Huck (40-4-1, 27 KO) może już w najbliższą sobotę powrócić na szczyt wagi cruiser. Przypomnimy, że "Kapitan Hak" zawalczy w Berlinie z Aleksandrem Usykiem (12-0, 10 KO), co będzie jednocześnie początkiem zmagań w prestiżowym turnieju "World Boxing Super Series".


TRENER FIODOR ŁAPIN O PORAŻCE ARTURA SZPILKI I JEGO PRZYSZŁOŚCI

Po porażce z Adamem Kownackim (16-0, 13 KO) kariera Artura Szpilki (20-3, 15 KO) znalazła się na mocnym zakręcie, choć już teraz mówi się o jego ewentualnym starciu z Krzysztofem Zimnochem (22-1-1, 15 KO). Z jego byłym trenerem - Fiodorem Łapinem, porozmawialiśmy o tym co było, o tym co może być oraz o tym, dlaczego - pomimo wspólnej sympatii, ta para nie będzie już więcej współpracować. Zapraszamy.DE LA HOYA: CANELO-GGG BĘDZIE JAK HAGLER-HEARNS

Oscar De La Hoya konsekwentnie stara się przekonywać kibiców, że zbliżająca się wielkimi krokami walka Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO) z Gennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO) będzie jedną z największych w historii boksu. Dziś "Złoty chłopiec" przyrównał to wydarzenie do pamiętnego pojedynku Marvina Haglera z Thomasem Hearnsem.


PROMOTOR GOŁOWKINA: PO CANELO CHCEMY UNIFIKACJI Z SAUNDERSEM

Tom Loeffler to osoba bezpośrednio odpowiedzialna za prowadzenie kariery króla wagi średniej Gennadija Gołowkina (37-0, 33 KO). Już za jedenaście dni Kazach spotka się w hitowym boju z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO), a z jego obozu płynie jasny przekaz - jeśli " GGG" zda test, to w kolejnym boju spotka się z posiadaczem brakującego mu tytułu WBO, Billym Joe Saundersem (24-0, 12 KO).
LAUREN ZAWALCZY Z BRAEKHUS, PIĄTKOWSKA BEZ RYWALKI

Wygląda na to, że kilkukrotnie przekładana walka pomiędzy naszą Ewą Piątkowską (10-1, 4 KO) a Mikaelą Lauren (29-4, 13 KO) w ogóle nie dojdzie do skutku. Szwedka 21 października w norweskim Stokke zmierzy się z doskonałą Cecilią Braekhus (31-0, 8 KO), a co za tym idzie straci pozycję obowiązkowej pretendentki z ramienia federacji WBC.


WBSS: WŁODARCZYK Z GASIJEWEM W NEWARK, BRAHMER TYDZIEŃ PÓŹNIEJ

To oczywiście żadna niespodzianka, a jedynie potwierdzenie tego, co wiadomo było już od jakiegoś czasu. Czwarty ćwierćfinał turnieju World Boxing Super Series kategorii junior ciężkiej, w którym spotkają się Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) i mistrz świata federacji IBF Murat Gasijew (24-0, 17 KO), zostanie rozegrany 21 października w Prudential Center w Newark.