Archiwum wiadomości z dnia: 2017-08-30

 
TERENCE CRAWFORD ZRZEKŁ SIĘ PASA IBF

Terence Crawford (32-0, 23 KO) jedenaście dni temu demolując w niecałe trzy rundy Juliusa Indongo zunifikował wszystkie cztery pasy kategorii junior półśredniej. Ale znakomity Amerykanin nie nacieszył się długo z pełnego panowania i już teraz postanowił zrzec się tytułu federacji International Boxing Federation.


MAŁO ZNANY MEKSYKANIN RYWALEM NONITO DONAIRE'A

Już w lipcu wiadomo było, że Nonito Donaire (37-4, 24 KO) kolejny pojedynek stoczy 23 września w San Antonio podczas gali z serii WBSS (Dorticos vs Kudriaszow). Wielki niegdyś Filipińczyk obniżył ostatnio mocno loty, ale wciąż ma mistrzowskie aspiracje. Póki co poznaliśmy nazwisko jego najbliższego rywala.

MENADŻER ORTIZA: 3 WRZEŚNIA JOSHUA POWINIEN STRACIĆ PAS WBA

W pewnym momencie wydawało się już przesądzone, że Luis Ortiz (27-0, 23 KO) pójdzie drogą ku tytułowi WBC i spotka sięz Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO), tymczasem wygląda na to, że być może wkrótce powróci temat konfrontacji z championem IBF i WBA, Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO). Obóz Kubańczyka chce zmusić AJ-a do takiej potyczki drogą formalną - z pozycji obowiązkowego challengera.FOTORELACJA: KRZYSZTOF WŁODARCZYK SZYKUJE SIĘ NA GASIJEWA

Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series spotka się 21 października z mistrzem świata kategorii junior ciężkiej federacji IBF, Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). 'Diablo' już jakiś czas temu rozpoczął przygotowania do tej potyczki. Obecnie przebywa w Zakopanem, gdzie trenuje pod okiem Fiodora Łapina.