KAMIL ŁASZCZYK WRÓCI JUŻ W PAŹDZIERNIKU?

Łukasz Furman, Informacja własna

2017-08-30

Dobre wieści dla kibiców Kamila Łaszczyka (23-0, 8 KO). Pauzujący od dziesięciu miesięcy "Szczurek" powoli wraca do zdrowia i formy. I jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, powróci na ring niemal w rocznicę wygranej nad Piotrem Gudlem.

Wrocławianin przebywa obecnie w Zakopanem, gdzie pod okiem Fiodora Łapina wraca powoli do formy. Oczywiście nie trenuje jeszcze na pełnych obrotach, ale w porównaniu z tym, co było choćby kilka tygodni temu, progres jest ogromny. Powrót Łaszczyka planowany jest wstępnie na październik podczas gali Darka Snarskiego, organizowanej 7 października w Białymstoku.

- Nie obciążam jeszcze prawej nogi, ale za miesiąc wszystko powinno już być OK. Od dwóch lat stoczyłem zaledwie dwie walki i mam nadzieję, że uda się powrócić w październiku, a potem jeszcze raz zaboksować w grudniu, by trochę nadgonić stracony czas. Ostatnio miałem mocno pod górkę i wierzę, że teraz będzie już z górki - nie ukrywa Łaszczyk, który w pewnym momencie, przed kontuzją, był notowany przez federację WBO na drugim miejsce w światowym rankingu wagi piórkowej.

Wkrótce na łamach BOKSER.ORG wywiad z Kamilem oraz urywki jego treningu.