Archiwum wiadomości z dnia: 2016-10-11

 
VERDEJO WYRZUCONY Z RANKINGU WBC

Felix Verdejo (22-0, 15 KO) pierwszą "ofiarą" projektu Clean Boxing Program propagowanego przez federację World Boxing Council. Przypomnijmy, że wszyscy zawodnicy z czołowej piętnastki rankingu oraz aktualni mistrzowie muszą przystąpić do tego projektu i poddawać się wyrywkowym badaniom antydopingowym.BURNS Z BRONEREM PRAWDOPODOBNIE W LUTYM W LAS VEGAS

Jeszcze przed minioną sobotą wiadomo było, że w razie zwycięstwa nad Kirylem Relichem piastujący pas WBA kategorii junior półśredniej Ricky Burns (41-5-1, 14 KO) zmierzy się w kolejnym starcie z Adrienem Bronerem (32-2, 24 KO). Więcej szczegółów zdradza teraz Alex Morrison, menadżer dzielnego Szkota.
WILDER: PRZEZ SYTUACJĘ FURY'EGO TRUDNIEJ BĘDZIE O UNIFIKACJĘ

Deontay Wilder (37-0, 36 KO) nie musi się śpieszyć z powrotem na ring. Pozostanie pełnoprawnym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC, a w związku z jego kontuzją do walki o pas w wersji tymczasowej zostali wyznaczeni Aleksander Powietkin (30-1, 22 KO) oraz Bermane Stiverne (25-2-1, 21 KO). Amerykanin zapewnia więc, że nie pojawi się między linami, dopóki nie będzie w stu procentach gotowy do powrotu.


WYSOKIE TEMPO ORTIZA, LATEM WIELKA WALKA

Luis Ortiz (25-0, 22 KO) nie będzie próżnować pod banderą brytyjskiej grupy Matchroom Boxing. W najbliższych miesiącach ma stoczyć trzy walki, a latem przyszłego roku duży pojedynek, być może z boksującym w tej samej stajni mistrzem świata IBF w wadze ciężkiej Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO).