POWIETKIN-STIVERNE: VADA PRZEPROWADZI TESTY

Redakcja, tass.ru

2016-10-11

Agencja VADA przeprowadzi testy antydopingowe przed walką o tymczasowy pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO) a Bermane'em Stiverne'em (25-2-1, 21 KO).

W piątek w Nowym Jorku promujący Rosjanina Andriej Riabiński wygrał przetarg na organizację tego pojedynku, oferując sumę w wysokości 3,16 mln dolarów. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji walka odbędzie się 3 grudnia, gdzie tego dnia ma też dojść do potyczki Lebiediew-Gasijew.

Riabiński podkreślił, że Powietkin uczestniczy w programie Clean Boxing Program, który został utworzony przez WBC we współpracy z VADA. Rosyjski pięściarz miał kilka miesięcy temu problemy z powodu wykrycia w jego organizmie meldonium przed planowaną na maj walką o pas WBC z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO). Śledztwo wykazało, że jest niewinny.

Zwycięzca walki Powietkin-Stiverne ma potem zmierzyć się w pojedynku o mistrzostwo świata ze wspomnianym Amerykaninem. Obecnie "Brązowy Bombardier" pauzuje z powodu kontuzji. Na ring powinien wrócić na początku przyszłego roku.