Archiwum wiadomości z dnia: 2015-12-21

 


FOTORELACJA: BRODNICKA vs PHILIPS

W sobotni wieczór Ewa Brodnicka (10-0, 2 KO) osiągnęła życiowy sukces. Pokonując po trudnej walce Elfi Philips (6-3-3, 2 KO) zdobyła wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Teraz powracamy do tego pojedynku obszerną fotorelacją.


MARCIN REKOWSKI: DAM Z SIEBIE WSZYSTKO

Jak wiadomo Marcin Rekowski (17-2, 14 KO) stanie 9 stycznia w Berlinie przed sporą szansą, gdy spotka się z wysoko notowanym w rankingu federacji WBO wagi ciężkiej Michaelem Wallischem (15-0, 10 KO). Na trzy tygodnie przed tym starciem popularny "Reks" tryska optymizmem.
WIDEO: AGNIESZKA RYLIK O MOŻLIWEJ WALCE POŻEGNALNEJ

Agnieszka Rylik (17-1, 11 KO) była swego czasu pierwszą damą polskiego boksu. Na sportowej emeryturze jest już od dekady, choć jak sami widzicie, jako kobieta prezentuje się nadal wyśmienicie. Niedawno powstał pomysł, by dawna mistrzyni oficjalnie pożegnała się z kibicami choćby pokazowym pojedynkiem. Co myśli o tym sama zainteresowana? Z panią Agnieszką porozmawialiśmy w sobotni wieczór podczas gali w Łomiankach.FRAGOMENI PRZETESTUJE MŁODEGO NIELSENA

Startujący w kategorii junior ciężkiej Micki Nielsen (20-0, 14 KO) jest gwiazdą w Danii. Póki co jednak nie pokonał nikogo poważnego. Kolejny rywal też będzie "wiekowy", za to nazwisko naprawdę znane i cenione. Już 6 lutego podczas gali w Aarhus naprzeciw niego stanie były mistrz świata, ponad dwukrotnie starszy Giacobbe Fragomeni (33-5-2, 13 KO).


JENNINGS: MIAŁEM ŚWIETNY OBÓZ, TO NIE WINA TRENERA

Po pierwszej w karierze porażce przed czasem Bryant Jennings (19-2, 10 KO) stanął w obronie swojego nowego trenera. John David Jackson zastąpił jakiś czas temu na stanowisku szkoleniowca filadelfijczyka Freda Jenkinsa i niektórzy sugerują, że być może to była przyczyna porażki 31-latka z Luisem Ortizem (24-0, 21 KO).


BĘDZIE REWANŻ PROWODNIKOWA Z HERRERĄ?

Rusłan Prowodnikow (25-4, 18 KO) pierwszą zawodową porażkę poniósł w styczniu 2011 roku z rąk Mauricio Herrery (22-5, 7 KO), choć wielu obserwatorów uznało tamten werdykt za mocno kontrowersyjny. Wygląda na to, że "Syberyjski Rocky" może wkrótce dostać szansę rewanżu.BATCHELDER DLA RUIZA JR, WCZEŚNIEJ POKAŻE SIĘ KOROBOW

Andy Ruiz Jr (26-0, 17 KO) pracuje nad sobą fizycznie i to jest jego główny cel. Zgodnie z zapowiedziami również często startuje, ale póki co z trochę słabszymi rywalami, szykując się na tych poważniejszych w kolejnych miesiącach. Najbliższy pojedynek tego niewątpliwie utalentowanego Meksykanina odbędzie się 16 stycznia na ringu w Dallas.

TEPER NA DOPINGU W WALCE Z PRICE'EM?

W minioną sobotę Robert Helenius (22-0, 13 KO) zdobył po raz drugi w karierze tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej. Pierwotnie miał krzyżować rękawice z championem - Erkanem Teperem (15-0, 10 KO), lecz ten miał nabawić się kontuzji i zawakować pas EBU. Fin wypunktował więc Franza Rilla (11-1, 7 KO) i zdobył wakujący tytuł. Sprawa może mieć jednak drugie dno.
CHOCOLATITO BOKSEREM ROKU. RIGO SPOTKAŁ SIĘ Z SANTA CRUZEM

Hiszpańskojęzyczna stacja Univision Deportes rozdała w niedzielę w Miami nagrody dla najlepszych sportowców kończącego się roku. Tytuł najlepszego pięściarza trafił w ręce Romana Gonzaleza (44-0, 38 KO), czempiona WBC kategorii muszej, uznawanego przez wielu ekspertów za lidera rankingów P4P po przejściu na emeryturę Floyda Mayweathera Jr.


SASZA SIDORENKO: CHCĘ JAK NAJSZYBCIEJ WALCZYĆ Z PIĄTKOWSKĄ

- Chciałabym jak najszybciej spotkać się z Ewą Piątkowską - nie ukrywa Sasza Sidorenko (2-0), która w sobotni wieczór pokonała gorszą technicznie, za to bardzo ambitną Karinę Kopińską. - To wciąż nie jest to, czego od siebie oczekuję, ale jeszcze dwie walki i powinnam być w najlepszej formie - dodała. Posłuchajcie co powiedziała nam tuż po zejściu z ringu.

REWANŻ CZUDINOWA ZE STURMEM 20 LUTEGO

Pomimo iż Felix Sturm (39-5-3, 18 KO) w ostatnich trzech startach zanotował remis i dwie porażki, federacja WBA wyznaczyła go do obowiązkowej obrony championowi wagi super średniej w wersji "regularnej" - Fiodorowi Czudinowowi (14-0, 10 KO). Pojedynek odbędzie się 20 lutego w Oberhausen.