CHOCOLATITO BOKSEREM ROKU. RIGO SPOTKAŁ SIĘ Z SANTA CRUZEM

Redakcja, Univision

2015-12-21

Hiszpańskojęzyczna stacja Univision Deportes rozdała w niedzielę w Miami nagrody dla najlepszych sportowców kończącego się roku. Tytuł najlepszego pięściarza trafił w ręce Romana Gonzaleza (44-0, 38 KO), czempiona WBC kategorii muszej, uznawanego przez wielu ekspertów za lidera rankingów P4P po przejściu na emeryturę Floyda Mayweathera Jr.

W walce o nagrodę "Chocolatito" pokonał Saula Alvareza, Miguela Cotto i olimpijczyka z Londynu, niepokonanego jak dotąd na zawodowstwie Jose Carlosa Ramireza z kategorii super lekkiej.

Odziany w biały garnitur Gonzalez otrzymał gratulacje m.in. od słynnego Roberto Durana, który był jedną z osób prezentujących nagrodę. - To błogosławieństwo. Wszystkie nagrody dedykuję mojej rodzinie i sztabowi - powiedział 28-latek, którego stojący obok "Manos de Piedra" zachęcał chwilę później do małego sparingu na scenie.

Nikaraguański zawodnik odniósł w tym roku trzy zwycięstwa - najpierw pokonał w ojczyźnie Valentina Leona, a potem na galach HBO w USA, gdzie poprzedzał występy Giennadija Gołowkina, zwyciężył efektownie Edgara Sosę i Briana Vilorię.

Univision Deportes należy do potężnej stacji Univision, która dociera w Stanach Zjednoczonych do przeszło 150 milionów mieszkańców. Podczas organizowanej z dużym rozmachem niedzielnej gali uhonorowano sportowców latynoskich, ale też międzynarodowe gwiazdy, w tym Pelego i Stephena Curry'ego. Nie zabrakło też innych wątków bokserskich - upamiętniono byłego prezydenta federacji WBC Jose Sulaimana, któremu hołd oddali - oprócz Gonzaleza i Durana - m.in. Evander Holyfield i Felix Verdejo. Doszło też do ciekawego spotkania za kulisami - przy choince zapozowali Guillermo Rigondeaux i Leo Santa Cruz. Wspólne zdjęcie pięściarzy, których kiedyś przymierzano do walki, pokazuje, jak duża dzieli ich różnica warunków fizycznych.