Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-19

 


MARCIN BRZESKI: LICZĘ NA DOBRĄ WALKĘ

Marcin Brzeski (6-0, 4 KO) za pięć tygodni skrzyżuje rękawice z Władimirem Letrem (5-4, 2 KO) podczas gali w Białymstoku. Odwiedziliśmy nowego zawodnika stajni Tymex podczas jednego z treningów w plenerze i porozmawialiśmy z nim o zbliżającym się pojedynku, a także niedawnych sparingach z Tomkiem Adamkiem.


AUDLEY HARRISON: HAYE MÓGŁBY ZATRZYMAĆ MARSZ JOSHUY

Emerytowany już Audley Harrison zdobył w Sydney złoto olimpijskie w wadze super ciężkiej i był wielką nadzieją Anglików na królowanie w gronie zawodowców. Nic z tego nie wyszło. Dwanaście lat później sukces ten powtórzył Anthony Joshua (14-0, 14 KO), którym zachwyca się teraz świat. Kto go zatrzyma? Zdaniem Harrisona, może tego dokonać jego pogromca, czyli David Haye (26-2, 24 KO).COTTO-CANELO: DWIE INNE WALKI MISTRZOWSKIE NA GALI

Do co najmniej trzech walk o mistrzostwo świata dojdzie 21 listopada na gali z udziałem Miguela Cotto (40-4, 33 KO) i Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO). Portorykańczyk i Meksykanin zaboksują o pas WBC w wadze średniej. Dwie pozostałe potyczki mistrzowskie nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale powinno to nastąpić lada dzień.ZŁOTA ELA WYBIERZE BOKS ZAWODOWY ZAMIAST IGRZYSK W RIO?

19-letnia Ela Wójcik to diament polskiego boksu olimpijskiego. Przed rokiem zdobyła złoto młodzieżowych igrzysk olimpijskich, zwyciężała też w młodzieżowych mistrzostwach świata i Europy. Jej kolejnym celem miał być sukces na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, ale nieoczekiwanie jej trener Tomasz Różański ogłosił, że "Złota Ela" przechodzi na boks zawodowy.