COTTO-CANELO: DWIE INNE WALKI MISTRZOWSKIE NA GALI

Redakcja, ESPN

2015-09-19

Do co najmniej trzech walk o mistrzostwo świata dojdzie 21 listopada na gali z udziałem Miguela Cotto (40-4, 33 KO) i Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO). Portorykańczyk i Meksykanin zaboksują o pas WBC w wadze średniej. Dwie pozostałe potyczki mistrzowskie nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale powinno to nastąpić lada dzień.

W pierwszej z nich Japończyk Takashi Miura (29-2-2, 22 KO) będzie po raz piąty bronić tytułu WBC w kategorii super piórkowej w konfrontacji z niepokonanym Meksykaninem, rankingowym numerem jeden Francisco Vargasem (22-0-1, 16 KO).

W drugiej między linami pojawi się czempion IBF w koguciej Randy Caballero (22-0, 13 KO). Rywalem Amerykanina, dla którego będzie to pierwsza obrona pasa, również będzie obowiązkowy pretendent - Lee Haskins (32-3, 14 KO).

Na tym - być może - nie koniec atrakcji. Roc Nation, grupa promująca Cotto, cały czas pracuje, aby umieścić na gali w Las Vegas swojego innego znanego podopiecznego, czołowego zawodnika rankingów P4P - Andre Warda (28-0, 15 KO). Dla mistrza wagi super średniej miałby to być pierwszy z trzech występów w ramach nowego kontraktu z telewizją HBO. Wciąż nie ma jednak pewności, czy Amerykanin zgodzi się na drugoplanową rolę i występ w tle Cotto i "Canelo".