Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-03

 


ZAPOMNIANY MISTRZ - PANCHO VILLA

Dzisiaj największą gwiazdą z Filipin jest niewątpliwie utytułowany Manny Pacquiao, ale niewielu fanów boksu zawodowego wie, że "Pac Man" nie był pierwszym pięściarzem ze swojego kraju, który podbił Amerykę. 1 sierpnia 1901 roku w mieście Ilog na Filipinach urodził się Francisco Villaruel Guilledo, lepiej znany jako niesamowity Pancho Villa (77-4-4, 22 KO).HUCK SPOTKAŁ SIĘ Z SZEFEM UFC

Marco Huck (38-2-1, 26 KO) przygotowuje się do kolejnej obrony tytułu mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej, zaplanowanej na 14 sierpnia w Prudential Center w New Jersey. Przeciwnikiem czempiona będzie nasz Krzysztof Głowacki (24-0, 15 KO). Mimo mocnych treningów i napiętego harmonogramu, 30-letni Huck znajduje czas na to, by uczestniczyć w sportowych wydarzeniach.


MARIUSZ CENDROWSKI CHĘTNY NA REWANŻ Z JONAKIEM PODCZAS PBN

Z ciekawością obserwujemy medialne przygotowania do gali Polsat Boxing Night, do której zostały niecałe dwa miesiące. Na liście potencjalnych zawodników, którzy mieliby wystąpić w ringu, pojawia się również Damian Jonak (39-0-1, 21 KO), który niedawno pokonał Ayouba Nefziego w swej czterdziestej zawodowej walce. Okrągłym jubileuszom towarzyszą zawsze podsumowania, a na podsumowaniu niemalże nieskazitelnej kariery Jonaka widnieje jedna rysa  zakończone remisem starcie z Mariuszem Cendrowskim (23-4-2, 8 KO) na PBN w 2009 roku.


WILDER: WIDZĘ SIĘ W WALCE Z JOSHUĄ

Czempion WBC w kategorii ciężkiej Deontay Wilder (34-0, 33 KO) przyznał, że chętnie zmierzy się z robiącym piorunującą karierę mistrzem olimpijskim Anthonym Joshuą (13-0, 13 KO). O walce w tej chwili nie ma mowy, ale w najbliższych latach bez wątpienia będzie ona możliwa, przekonuje "Brązowy Bombardier".4 LISTOPADA W KAZANIU POWIETKIN, LEBIEDIEW, CZAKIJEW I KUDRIASZOW

Aleksander Powietkin (29-1, 21 KO) zarzekał się, że kolejną walkę stoczy dopiero o pas WBC, ale dziś poinformowano, że wcześniej wyjdzie raz jeszcze do ringu. Oficjalny pretendent do tytułu wagi ciężkiej na przetarcie zaboksuje 4 listopada na ringu w Kazaniu. Podczas tej samej gali do kolejnej obrony tytułu mistrza świata federacji WBA kategorii cruiser podejdzie również Denis Lebiediew (27-2, 20 KO).


MISZKIŃ POTRENUJE Z GMITRUKIEM

- Kolejnym zawodnikiem, który z uwagi na nieobecność Fiodora Łapina, do gali Polsat Boxing Night będzie trenował z Andrzejem Gmitrukiem, jest Maciej Miszkiń (17-3, 4 KO). Pierwszy trening jutro - poinformowała na swoim profilu na Facebooku grupa AG Promotions.
PARSZYWA DWUNASTKA - NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNI 2015

Dwa i pół roku opublikowaliśmy na BOKSER.ORG ranking dwunastu najbardziej niebezpiecznych pięściarzy świata. Nie obowiązywał w nim podział na kategorie wagowe, kryterium stanowiły siła oraz technika pojedynczego ciosu, umiejętność kończenia walk i stopień zagrożenia dla rywali ze swojego limitu. Przed Wami druga edycja.