Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-20

 


19. MEJ: ŻYCIOWY SUKCES ERYKA APRESYANA

Trudno w to uwierzyć, ale prawie cztery lata czekaliśmy na medal Mistrzostw Europy Juniorów, czyli w dawnej nomenklaturze pięściarskiej po prostu kadetów. Po tym jak w 2011 roku w Keszthely nieodżałowanej pamięci Paweł Polski (52 kg) wywalczył srebrny medal, nasi młodzi zawodnicy z trzech kolejnych turniejów mistrzowskich wracali do domu z pustymi rękami. Do dzisiaj!DZIESIĄTKI POZWÓW PO WALCE MAYWEATHER-PACQUIAO

Co najmniej 32 pozwy złożono w amerykańskich sądach po walce stulecia pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO) a Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO). Kibice domagają się wielomilionowych odszkodowań za to, że Filipińczyk ukrył kontuzję, która, jak później tłumaczył, wpłynęła na jego postawę w ringu, a w konsekwencji na jakość widowiska.


ROY JONES JR WRACA 4 LIPCA W PHOENIX

Roy Jones Jr (61-8, 44 KO) zapowiedział, że kolejną walkę stoczy 4 lipca w Phoenix w Arizonie. To wyjątkowa data - tego dnia w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest święto niepodległości. - Na niebie będzie pełno fajerwerków, a ja odpalę swoje - mówi słynny 46-latek.
DIRRELL: DeGALE LEPSZY BOKSERSKO OD FROCHA

Po wielu chudych latach, w których rzadko pojawiał się między linami, Andre Dirrell (24-1, 16 KO) staje przed szansą powrotu na szczyt. "Zmartwychwstały" zmierzy się w weekend w Bostonie z Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO) w walce o wakujący pas IBF w wadze super średniej.

4 MMŚ: JUSTYNA WALAŚ TRZECIĄ POLSKĄ MEDALISTKĄ

Drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni odniosła Justyna Walaś (64 kg)  najbardziej utytułowana polska pięściarka, która rywalizuje w 4. Młodzieżowych Mistrzostwach Świata na Tajwanie. Dzisiaj wychowanka trenera Aleksandra Maciejowskiego z Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej pokonała bezapelacyjnie na punkty bardzo silną fizycznie Hinduskę Aakankshę Mishrę i awansowała do półfinału.
ROCZNICA BITWY WARD vs GATTI

Trzynaście lat temu rozpoczęła się jedna z najsłynniejszych ringowych trylogii. Dokładnie 18 maja 2002 roku miała miejsce pierwsza, legendarna wojna pomiędzy Micky Wardem (38-13, 27 KO) a Arturo Gattim (40-9, 31 KO). Obaj twardzi jak stal i nie znający strachu wojownicy skrzyżowali ze sobą pięści na ringu w Mohegan Sun Casino w Uncasville i w ciągu dziesięciu elektryzujących, brutalnych i zaciekłych rund wprawili bokserski świat w euforię.