DARIUSZ SNARSKI: BOKS Z DEDYKACJĄ DLA MISS POLONIA

Redakcja, Informacja prasowa

2015-05-20

Bokserzy Wschodzący Białystok Boxing Team - Robert Świerzbiński (14-4, 3 KO), Włodzimierz Letr (4-4, 2 KO) i Tomasz Mazur (2-0-1, 1 KO) wystąpią na gali, która odbędzie się 14 czerwca w należącym do byłej Miss Polonia Rozalii Mancewicz "Majątku Howieny" w Pomigaczach (Podlaskie).

- Po raz pierwszy od pięciu lat walki na organizowanej przeze mnie gali rozgrywane będą nie w hali, a na otwartym powietrzu. W głównym pojedynku, zakontraktowanym na 6 rund, czterokrotny mistrz Polski, czyli Włodzimierz Letr, spotka się z Łotyszem Reinsem Porozovsem (3-2, 2KO) - powiedział właściciel białostockiej grupy Dariusz Snarski.

W czterorundowych walkach wystąpią pozostali jego podopieczni. Lider Wschodzący Białystok Boxing Team - "Shy" Świerzbiński powalczy z Białorusinem Iwanem Muraszkinem (1-0, 1KO), a Mazur z Łotyszem Zaursem Poduhovsem (4-2, 4KO).

- Pojedynki na odkrytych ringach zawsze cieszą się dużą popularnością. Tak było gdy jako amator walczyłem na powietrzu w ukraińskim Sewastopolu w 1997 roku w udanych dla mnie eliminacjach do Mistrzostw Europy w Mińsku 1998. Boksowaliśmy na tratwie ustawionej przy brzegu na Morzu Czarnym, wokół stacjonowały statki wojskowe. A jako zawodowiec walczyłem na podobnej gali na stadionie piłkarskim w Kolnie - mówi Snarski, były pretendent do tytułu zawodowego mistrza Europy.

Jednym z pomysłodawców nietypowej gali pięściarskiej, przy okazji Dnia Konia, wpadł wójt gminy Turośn Koscielna Grzegorz Jakuć.

- Planowano początkowo pokazy bokserskie, a ostatecznie ustaliliśmy, że widowni w Pomagaczach zaprezentują się najmłodsi moi zawodnicy oraz trzech zawodowców - dodał promotor.

Dla Roberta Świerzbińskiego ma to być przetarcie przed wrześniową walką w Białymstoku o pas Międzynarodowego Mistrza Rzeczpospolitej Polskiej w wadze średniej.

- W Majątku Howieny oczywiście nie zabraknie Miss Polonia z 2010 roku Rozaliii Mancewicz oraz jej rodziców. Atrakcją gali będzie występ piosenkarki disco polo Justyny Mosiej z Buenos Ares - powiedział Snarski, który jako zawodowiec stoczył 66 walk - po 32 wygrał i przegrał, a 2 zremisował. Ostatni raz boksował półtora roku temu, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa...