DIRRELL: DeGALE LEPSZY BOKSERSKO OD FROCHA

Po wielu chudych latach, w których rzadko pojawiał się między linami, Andre Dirrell (24-1, 16 KO) staje przed szansą powrotu na szczyt. "Zmartwychwstały" zmierzy się w weekend w Bostonie z Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO) w walce o wakujący pas IBF w wadze super średniej.

Amerykanin boksował już raz z Brytyjczykiem o mistrzostwo świata, ale nie z DeGale'em, tylko Carlem Frochem. W 2009 roku na terenie rywala przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Jak mówi, DeGale będzie stanowić wyzwanie innego rodzaju.

- Myślę, że pod względem umiejętności bokserskich DeGale jest lepszy niż Froch. Carl jest jednak twardszy - zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wiemy, jak mocny jest to zawodnik. Tutaj przewagę ma więc Froch, ale James tak samo wyjdzie po zwycięstwo. Tyle że ze mną nikt nie walczy w taki sposób, w jaki chce. On myśli, że to będzie dla niego łatwa walka, ale ja też mam coś do udowodnienia. Jestem naprawdę podekscytowany tym starciem. To będzie najlepszy jak dotąd pojedynek w serii Premier Boxing Champions - stwierdził 31-latek

Od czasu porażki z Frochem Dirrell stoczył zaledwie sześć walk. Jego najbliższy rywal był w tym czasie znacznie aktywniejszy, ale Amerykanin podkreśla, że rozbrat z ringiem nie wpłynie na niego negatywnie.

- Tak, miałem kilka przerw, ale pozostawałem w treningu, zachowałem ostrość, co pokazałem w ostatnich walkach. To będzie dla mnie przełomowy pojedynek. James to świetny pięściarz, ale zrobiłem podczas obozu przygotowawczego wszystko, aby upewnić się, że wygram - powiedział.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: arpxp
Data: 20-05-2015 10:52:30 
on nie miał kiedyś ksywki matrix?
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 20-05-2015 11:12:01 
@up

Miał i dobrze, że zmienił. Była idiotyczna.
 Autor komentarza: jaszczur799
Data: 20-05-2015 11:27:07 
Dirrell sprzed problemów neurologicznych, to jesten z najlepszych talentów, zaraz po GGG i Wardzie w tej wadze...
Mimo przerwy stawiam na niego...
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 20-05-2015 15:48:58 
To będzie dla mnie bardzo ciekawa walka i jedna z kilku najbardziej przeze mnie wyczekiwanych w tym roku. Andre Dirrell jest szybszy, silniejszy, ma lepsze warunki fizyczne i lepszą pracę nóg niż James DeGale, ale Chunky jest bez wątpienia lepiej wyszkolony technicznie, bardziej wszechstronny, dobrze wyczuwający geometrię ringu, precyzyjniej bijący o lepszej defensywie i myślę, że te atuty zadecydują o zwycięstwie Jamesa DeGale. Myślę, że Dirrell, z całym szacunkiem dla niego, nie będzie wiedział jak walczyć skutecznie z DeGalem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.