Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-04

 JOSEPH PARKER CIĘŻSZY OD RYWALA

W czwartek kolejny zawodowy występ zaliczy jeden z najciekawszych zawodników młodego pokolenia w wadze ciężkiej Joseph Parker (12-0, 10 KO), który w Manukau zmierzy się z Jasonem Pettawayem (17-1, 10 KO). Pięściarze mają już za sobą oficjalną ceremonię ważenia.


MATEUSZ TRYC: MUSZĘ W KOŃCU WYGRAĆ

- Muszę w końcu wygrać - mówi Mateusz Tryc (-81 kg), który będzie boksował przed własną publicznością w Wyszkowie w piątkowym meczu Rafako Hussars Poland z Puerto Rico Hurricanes w lidze WSB. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30. Transmisja w TVP Sport.

SANCHEZ: GOŁOWKIN CHCE PASA COTTO

Posiadacz pasów WBA, IBO i WBC-Interim w wadze średniej, Giennadij Gołowkin (32-0, 29 KO) ma przed sobą jasny cel  unifkiację wszystkich tytułów w wadze średniej. Realizację tego planu może mu ułatwić decyzja federacji WBC podjęta w grudniu ubiegłego roku. Postanowienia z konwencji umożliwiają Miguelowi Cotto (39-4, 32 KO) stoczenie dobrowolnej obrony przed starciem unifikacyjnym z 'GGG'. Kazach powrócił na ring dwa tygodnie temu stopując dzielnego Martina Murraya w jedenastej rundzie. Portorykańczyk następną walką ma stoczyć w czerwcu.GRABOWSKI: SPORO EMOCJI I CIEŻKIE CIOSY W LUBINIE

Po kilkutygodniowych treningach w Ameryce, Mariusz Wach (29-1, 16 KO) przyleciał do Polski na pojedynek z Nigeryjczykiem Gbengą Oloukunem, pogromcą byłego mistrza świata wagi ciężkiej, Lamona Brewstera. - Spore emocje i ciężkie ciosy w tej walce są zagwarantowane - mówi Mariusz Grabowski, organizator gali 14 marca w Lubinie.


WARD: FROCH NIE BĘDZIE NICZEGO DYKTOWAĆ

Andre Ward (27-0, 14 KO) odpowiedział Carlowi Frochowi (33-2, 24 KO), który zaprosił go na mistrzowską walkę do Wielkiej Brytanii. Pięściarz z Nottingham, któremu Amerykanina jako rywala wyznaczyły władze federacji WBA, stwierdził, że skoro kilka lat temu boksował z Wardem w USA, to teraz jego oponent powinien odwiedzić Wyspy. Ward odparł, że "Kobra" nie będzie mu niczego narzucać.


GŁAZKOW CHCE WALKI Z KLICZKO

Wiaczesław Głazkow (19-0-1, 12 KO) już 14 marca spotka się w ringu z Steveem Cunninghamem (28-6, 13 KO), w walce o pozycję numer jeden w rankingu federacji IBF. Pogromca Tomasza Adamka (49-4, 29 KO), docenia klasę sportową swojego najbliższego rywala i zapewnia o pełnym zaangażowaniu i koncentracji, wyrażając jednocześnie gotowość do tego, by stanąć w szranki z panującym mistrzem WBA, WBO i IBF, Władimirem Kliczko (63-3, 53 KO).