SANCHEZ: GOŁOWKIN CHCE PASA COTTO

Edward Chaykovsky/Dominik Kosecki, boxingscene.com

2015-03-04

Posiadacz pasów WBA, IBO i WBC-Interim w wadze średniej, Giennadij Gołowkin (32-0, 29 KO) ma przed sobą jasny cel – unifikację wszystkich tytułów w wadze średniej. Realizację tego planu może mu ułatwić decyzja federacji WBC podjęta w grudniu ubiegłego roku. Postanowienia z konwencji umożliwiają Miguelowi Cotto (39-4, 32 KO) stoczenie dobrowolnej obrony przed starciem unifikacyjnym z 'GGG'. Kazach powrócił na ring dwa tygodnie temu stopując dzielnego Martina Murraya w jedenastej rundzie. Portorykańczyk następną walką ma stoczyć w czerwcu. 

Abel Sanchez, który na codzień trenuje Gołowkina chce aby jego bokser został obowiązkowym pretendentem do pasa WBC już teraz. Trener i właściciel słynnego gymu w Big Bear zapewnia, że Gołowkin będzie gotowy do walki na początku czerwca. Cotto wciąż pozostaje bez potwierdzonego przeciwnika, a wśród potencjalnych nazwisk wymienia się Tima Bradleya, Brandona Riosa oraz Corneliusa "K9" Bundrage. 

- Chcę to zobaczyć, on również tego chce [Gołowkin – dop. red.]. A tym czego chce jest walka unifikacyjna. Myślę, że kibice zasłużyli na to. Boks sam w sobie zasłużył na to by ta walka się odbyła. Giennadij koncentruje się teraz tylko na pasie WBC, a pas ten jest w rękach Cotto – stwierdził Sanchez.

Trener Kazach podkreśla jednak, że nie wie czy do starcia na szczycie wagi średniej dojdzie w tym roku: - Nie wiem czy Cotto będzie chciał z nami walczyć w tym roku choć WBC mu to nakazało. Podobno ma zaplanowaną walkę maj bądź czerwiec, a potem mógłby walczyć z nami.

Sanchez podkreśla gotowość do starcia swojego podopiecznego na początku lata.

- W tym momencie Portorykańczyk nie ma rywala na ten termin więc można zrobić małe ustępstwo i doprowadzić do walki z nami w czerwcu. Cotto chce walczyć podczas parady w Portoryko lub podczas portorykańskiego święta narodowego więc uświetnijmy te okazje tą wielką walką!