Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-10

 

PLANY KOSELI

W ostatni dzień stycznia Krzysztof Kosela (1-0) zaliczył swój pierwszy zawodowy występ. Podopieczny Adama Jabłońskiego nie zamierza długo odpoczywać po wygranej nad Artsiomem Czarniakiewiczem, ale jak sam przyznaje jego trener, "pracy przed nim jest jeszcze bardzo dużo".COTTO-BRADLEY, JEŚLI MAYWEATHER DOGADA SIĘ Z PACQUIAO?

Jeśli niekończąca się saga o nazwie Mayweather-Pacquiao zakończy się informacją, że panowie stoczą walkę 2 maja w Las Vegas, na lodzie zostanie Miguel Cotto (39-4, 32 KO), który ma chrapkę na rewanż z Floydem i z tego powodu odpuścił sobie równie atrakcyjne starcie z Canelo Alvarezem (44-1-1, 31 KO). Okazuje się, że portorykański gwiazdor ma już plan B na tę ewentualność - może w czerwcu powalczyć z Timothym Bradleyem (31-1-1, 12 KO).


RANKING WSB: JABŁOŃSKI I JAKUBOWSKI LIDERAMI

Po czterech kolejkach 5. sezonu zawodowej ligi World Series of Boxing powoli kształtować nam się zaczyna indywidualny ranking WSB. Jak na razie mamy powody do satysfakcji, gdyż na czele dwóch kategorii  średniej (75 kg) i ciężkiej (91 kg) znajdują się Polacy  Tomasz Jabłoński oraz Igor Jakubowski. Wysoka lokata w rankingu to nie tylko prestiż, ale i szansa na kwalifikację olimpijską, gdyż paszporty do Rio de Janeirootrzyma 17 zawodników ze wspomnianego zestawienia.
DIRRELL: WALKA Z DeGALE'EM TO ŚWIETNE ZESTAWIENIE

Po latach posuchy, kiedy nie wiadomo było, co dalej z jego karierą, Andre Dirrell (24-1, 16 KO) wraca do gry. Amerykanin ma się niebawem zmierzyć w Wielkiej Brytanii z Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO) w walce o wakujący pas IBF w wadze super średniej. Wojny nie będzie, ale pokaz boksu z pewnością - przekonuje "Matrix".


SZANSA DLA SKRZYPCZYŃSKIEGO

Sebastian Skrzypczyński (11-9-2, 5 KO) niejednokrotnie robił już miłe niespodzianki polskim kibicom, zwyciężając w walkach, przed którymi nikt nie dawał mu żadnych szans. W najbliższą sobotę nadarzy się kolejna okazja do sprawienia sensacji. Podczas gali w rosyjskim Pskowie pięściarz z Kalisza skrzyżuje rękawice z Arturem Akawowem (11-1, 3 KO) w starciu o tytuł mistrza Europy WBO wagi średniej.


BRONER OTWARTY NA WALKĘ Z DANNYM GARCIĄ

Były mistrz świata trzech kategorii Adrien Broner (29-1, 22 KO) nie ma nic przeciwko walce ze swym bliskim przyjacielem Dannym Garcią (29-0, 17 O). - To biznes, obydwaj to rozumiemy. Pewnego dnia spotkamy się w ringu - mówi "The Problem", który 7 marca zmierzy się z Johnem Moliną (27-5, 22 KO).
BROWNE-USTINOW? HATTON DEMENTUJE

Grupa Hatton Promotions zdementowała informację, jakoby jej pięściarz Lucas Browne (22-0, 19 KO) miał się zmierzyć w kolejnym pojedynku z Aleksandrem Ustinowem (30-1, 21 KO). O potencjalnej walce mówił ostatnio reprezentujący interesy Białorusina Władimir Hriunow.KALENGA Z SANCHEZEM W NAROŻNIKU NA LEBIEDIEWA

Youri Kayembre Kalenga (21-1, 14 KO) z pozycji mistrza tymczasowego zaatakuje 21 marca pełnoprawnego championa federacji WBA kategorii junior ciężkiej, Denisa Lebiediewa (26-2, 20 KO). By być w życiowej formie Francuz potrenuje w sławnym ośrodku Big Bear w Kalifornii z jeszcze sławniejszym Abelem Sanchezem, który zasłynął z udoskonalenia i tak świetnego Giennadija Gołowkina.