PLANY KOSELI

Piotr Fajks, Informacja własna

2015-02-10

W ostatni dzień stycznia Krzysztof Kosela (1-0) zaliczył swój pierwszy zawodowy występ. Podopieczny Adama Jabłońskiego nie zamierza długo odpoczywać po wygranej nad Artsiomem Czarniakiewiczem, ale jak sam przyznaje jego trener, "pracy przed nim jest jeszcze bardzo dużo".

Do sztabu szkoleniowego Koseli dołączył drugi trener od przygotowania fizycznego, Rafał Wojda. Ten sam, który regularnie współpracuje z Michałem Cieślakiem (7-0, 3 KO).

- Chcemy żeby Krzysiek zgubił dziesięć kilogramów, choć to będzie proces długofalowy - przyznaje Wojda.

Występ pięściarza pochodzącego z Wierzbicy planowany jest na 21 marca podczas gali w Brodnicy organizowanej przez Andrzeja Gmitruka. Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie występ Michała Syrowatki (11-0, 3 KO).

Jednym z głównych sparingpartnerów blisko dwumetrowego Koseli ma być twardy i niezwykle doświadczony Łukasz Rusiewicz (18-18, 9 KO). Trener Jabłoński zdradził, że planuje wybrać się również ze swoim podopiecznym do Warszawy, by tam posparować z zawodnikami Zbigniewa Raubo, Rogerem Hryniukiem oraz Pawłem Wierzbickim, czyli tegorocznymi uczestnikami ligi WSB.