Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-04

 FINAŁ JUNIOREK PODCZAS IV GWARDYJSKICH MP 2014

Podczas IV Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski (19-21.09.2014) Busko-Zdrój, zobaczyliśmy finałowy pojedynek w kategorii 75kg Dominika Kołton (KSZO Ostrowiec) - Ewa Moniak (Radomiak Radom). Mimo zgodnej kategorii wagowej, to wydawać by się mogło że warunki fizyczne są po stronie zawodniczki z Radomia i rzeczywiście zasięg ramion i ciosy proste przebiły się przez podwójną gardę Dominiki. Zapraszamy do obejrzenia pojedynku.NA ŻYWO: BUDOWLANI vs MANCHESTER 2014 PŁOŃSK

W nowym Okręgowym Związku Boksu Olimpijskiego Warszawy i Mazowsza wrze już od nowych imprez. Wcześniej lokalny turniej młodych talentów "Paweł Skrzecz zaprasza", a teraz mecz między reprezentantami klubów Mazowsza i Menchesteru. Komentują na żywo redaktor Maciej Dąbkowski i sędzia boksu zawodowego Włodzimierz Kromka.


MARTIROSYAN DEDYKUJE WALKĘ GOOSSENOWI

Vanes Martirosyan (34-1-1, 21 KO), który nadchodzącej nocy w Mashantucket zmierzy się z Willie'em Nelsonem (23-1-1, 13 KO), postanowił zadedykować swój występ Danowi Goossenowi. Amerykański promotor pochodzącego z Armenii zawodnika zmarł w niedzielę w wieku 64 lat.FOTORELACJA: SPARING WACH vs CORNISH

Wczoraj informowaliśmy Was o początku sparingów Mariusza Wacha (27-1, 15 KO) z ponad dwumetrowym, niepokonanym Gary Cornishem (19-0, 10 KO). Teraz prezentujemy Wam fotorelację z tego sześciorundowego sparingu. Przypomnijmy, iż Wach po długiej przerwie powróci w końcu na ring 17 października podczas gali w Dzierżoniowie.
MICHALCZEWSKI O PORAŻKACH WŁODARCZYKA I KOŁODZIEJA W MOSKWIE

Niektórzy miniony weekend nazwali nawet "Czarną sobotą polskiego boksu". Wszystko oczywiście przez porażki w Moskwie Pawła Kołodzieja (33-1, 18 KO) i przede wszystkim Krzysztofa Włodarczyka (49-3-1, 35 KO). Swoją opinię w rozmowie z nami wyraził również legendarny mistrz wagi półciężkiej, Dariusz Michalczewski. Posłuchajcie co powiedział nam "Tygrys".

FRANKIE GOMEZ NA DŁUŻEJ W GOLDEN BOY

Frankie Gomez (18-0, 13 KO) jako nastolatek zdobył srebrny medal mistrzostw świata w boksie olimpijskim i nie czekając na igrzyska podpisał kontrakt ze stajnią Golden Boy Promotions. Jak widać obie strony są zadowolone z tej współpracy, bo umowę właśnie przedłużono.GONZALEZ I ARCE RÓWNI NA WADZE

Jhonny Gonzalez (56-8, 47 KO) i Jorge Arce (64-7-2, 49 KO) zmieścili się w limicie kategorii piórkowej przed walką o pas WBC, która odbędzie się nadchodzącej nocy w Los Mochis. Obaj meksykańscy wojownicy ważyli dokładnie tyle samo - po 126 funtów.


JESSIE MAGDALENO - NOWY PROSPEKT

Już 25 października na ringu w kalifornijskim mieście Fresno zagości po raz trzeci tego roku utalentowany prospekt dywizji super koguciej Jessie Magdaleno (19-0, 15 KO). Rywalem 22-letniego zawodnika grupy Top Rank będzie starszy o rok Erik Ruiz (13-1, 6 KO). Każdy inny wynik niż zwycięstwo młodego mieszkańca Las Vegas będzie sporą niespodzianką w bokserskim światku.


TRENER KOWALIOWA: HOPKINS JEST STARUSZKIEM

Kibiców boksu już teraz elektryzuje unifikacyjny bój w wadze półciężkiej pomiędzy Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO) a Siergiejem Kowaliowem (25-0-1, 23 KO). Zdania ekspertów co do faworyta są podzielone, ale John David Jackson - szkoleniowiec rosyjskiego bombardiera jest przekonany, że jego podopieczny brutalnie rozprawi się z legendarnym "Katem" z Filadelfii.


17 LAT MINĘŁO: LEWIS vs GOŁOTA

Dziś mija siedemnasta rocznica pamiętnej walki Andrzeja Gołoty z Lennoxem Lewisem! Wszystko trwało bardzo krótko, ale ta potyczka była historyczna. Po raz pierwszy bowiem Polak walczył o mistrzostwo świata "zawodowców" - w dodatku od razu w królewskiej kategorii. To trochę wspomnienia przez łzy, ale przypomnijmy te tragiczne dla nas 95 sekund z Caesars Hotel & Casino w Atlantic City.


DE LA HOYA: WALKA CANELO Z COTTO WYPEŁNI LUKĘ W BOKSIE

Oscar De La Hoya powoli traci nadzieję na to, że dojdzie do wyczekiwanej od lat walki pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr. (47-0, 26 KO) a Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO). Liczy jednak na to, że impas w sprawie amerykańsko-filipińskiej konfrontacji wynagrodzi kibicom walka, którą Golden Boy Promotions zamierza zorganizować w maju.


KOWALIOW: ZNISZCZĘ HOPKINSA

Najbliższe tygodnie będą niezwykle ważne dla mistrza WBO w wadze półciężkiej Siergieja Kowaliowa (25-0-1, 23 KO). Ósmego listopada Rosjanin stanie w ringu naprzeciw legendarnego Bernarda Hopkinsa (55-6-2, 32 KO), a wcześniej, w połowie października, na świat przyjdzie jego pierwsze dziecko. "Krusher" zapewnia, że pomimo istotnych wydarzeń w życiu prywatnym jest całkowicie skoncentrowany na walce.


WŁODARCZYK MA CZAS NA REWANŻ DO MAJA

Obóz Grigorija Drozda (39-1, 27 KO), zeszłotygodniowego pogromcy Krzysztofa Włodarczyka (49-3-1, 35 KO), zdradził szczegóły kontraktu. Okazuje się, że jeśli "Diablo" będzie chciał odzyskać pas federacji WBC kategorii junior ciężkiej, będzie musiał podejść do rewanżu z Rosjaninem w przeciągu ośmiu miesięcy.