KOWALIOW: ZNISZCZĘ HOPKINSA

Redakcja, fighthype.com

2014-10-04

Najbliższe tygodnie będą niezwykle ważne dla mistrza WBO w wadze półciężkiej Siergieja Kowaliowa (25-0-1, 23 KO). Ósmego listopada Rosjanin stanie w ringu naprzeciw legendarnego Bernarda Hopkinsa (55-6-2, 32 KO), a wcześniej, w połowie października, na świat przyjdzie jego pierwsze dziecko. "Krusher" zapewnia, że pomimo istotnych wydarzeń w życiu prywatnym jest całkowicie skoncentrowany na walce.

- Żyję tym pojedynkiem. Gdy żona będzie rodzić, będę na obozie przygotowawczym na Florydzie, ponieważ starcie z Hopkinsem to teraz najważniejsza rzecz w moim życiu. Mogę nie zobaczyć dziecka nawet przez miesiąc po jego narodzinach. Na pewno je natomiast zobaczę, gdy już zniszczę Hopkinsa – powiedział 31-latek.

Zobacz: ROACH STAWIA NA KOWALIOWA

Choć pewny zwycięstwa, Kowaliow podkreśla, że darzy przeciwnika ogromnym szacunkiem.

- Hopkins to pięściarz w starym stylu, nikt nie robi tego tak jak on. To będzie dla mnie duży test. Bernard jest bardzo dobrym bokserem, twardym i bystrym. Ma niesamowitą obronę. Jestem gotowy na dwanaście rund, bo taka z pewnością jest jego strategia. Ja nie mam żadnej, po prostu wchodzę do ringu. Będzie jak będzie. Nie boję się porażki. Taki jest sport. Hopkins to bokserski profesor, nie będzie z nim łatwo. Jestem jednak gotowy – stwierdził. 

Stawką listopadowej walki będą pasy WBA Super, IBF i WBO w kategorii półciężkiej.