SOŁDRA WRÓCIŁ DO WILCZEWSKIEGO BY UZBROIĆ SIĘ NA KOSTECKIEGO

Jak wiadomo już 8 listopada podczas gali Polsat Boxing Night powracający na ring Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) skrzyżuje rękawice z Andrzejem Sołdrą (10-1-1, 5 KO). Ten drugi również powróci, tylko do byłego trenera - Piotra Wilczewskiego. Ta dwójka ma przeciwstawić się faworyzowanemu "Cyganowi" na ringu w Krakowie.

Wilczewski poprowadził Sołdrę do wygranej nad Lorenzo Di Giacomo pod koniec 2013 roku. Potem ich drogi się rozeszły, choć z przyczyn niezależnych od nich. Andrzej trafił pod skrzydła swojego imiennika - Andrzeja Liczika, notując bilans 1-1. Teraz w obliczu starcia z Kosteckim powraca jednak na treningi do Dzierżoniowa.

- Faworytem oczywiście jest Kostecki, ale tylko teoretycznie. Wszystko zweryfikuje ring. Andrzej jest bardzo zmotywowany. Widzę to na treningach i w codziennych rozmowach - nie ukrywa jego nowy/stary szkoleniowiec.

Dawid ostatni raz boksował dwa i pół roku temu. Jego karierę przerwał pobyt w więzieniu, ale pomimo tak długiej przerwy to właśnie on wydaje się wyraźnym faworytem tej konfrontacji. W obozie Sołdry nikt nie nastawia się nawet, że długa przerwa "skaleczyła" Dawida i wszyscy szykują się na jego najlepszą wersję.

- Wcale nie jest powiedziane, że ta przerwa wpłynęła na niego niekorzystnie. Nawet nie nastawiamy się na to, że Kostecki wyjdzie do ringu gorzej przygotowany niż przed odsiadką - powiedział Wilczewski.

Przypomnijmy, iż Andrzej rywalizować będzie z Dawidem w umownym limicie 77,3 kilograma na dystansie ośmiu rund. W głównej walce wieczoru Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) skrzyżuje natomiast rękawice z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: southpaw
Data: 04-10-2014 11:04:06 
Jedyna szans Sołdry to lucky punch, jeśli oczywiście Kostecki się podpali. Podpali się raczej na pewno, patrząc na jego wypowiedzi. Miało nie być walk na przetarcie, mieli być od razu najlepsi...
 Autor komentarza: maniekz
Data: 04-10-2014 12:12:25 
Koncentracja dla słowem kluczowym dla Sołdry. Andrzej jeżeli chcesz nawiązać walkę, to twoja głowa musi być w ringu przez cały dystans.

Im mocniej Sołdra zacznie tym lepiej dla niego, bo i tak całego dystansu nie wytrzyma.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 04-10-2014 12:16:00 
Mam nadzieje że Piotr Wilczewski przejdzie jakiś kurs ZEN i pokaże swoim zawodnikom, że to on panuje nad sytuacją. Jak on zacznie panikować w ringu to przestanę wierzyć że sukcesy pozostałych chłopaków na wyższym poziomie
 Autor komentarza: IronGlove
Data: 04-10-2014 12:34:51 
Nie chcę poświęcać za dużo czasu na tą walkę bo wynik jest jasny. Nie oszukujmy się. Myślę, że 5% szans na zwycięstwo dla Sołdry to realna ocena jego umiejętności. Kostecki po wyjściu z paki denerwuje ludzi tymi głupimi vlogami i przez to tworzy sobie armię antyfanów ale nie możemy zapominać o tym, że to bardzo dobry bokser. Wg mnie on ma to "coś" co jest potrzebne do bycia wspaniałym bokserem. Niech się bierze do roboty, a może doczekamy się jeszcze jakiejś solidnej dawki emocji z jego strony.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 04-10-2014 13:39:30 
Do Wilczewskiego hahaha..Niech do Raubo idzie,,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.