Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-02

 
KOWALIOW POSZUKA NOKAUTU

Siergiej Kowaliow (24-0-1, 22 KO) prawie zawsze powtarzał, że nie szuka na siłę nokautu i wcale mu na nim aż tak nie zależy. Jak widać Blake Caparello (19-0-1, 6 KO) musiał mu zajść za skórę, bo tym razem twierdzi co innego.


BUNDU POKONAŁ GAVINA I OBRONIŁ TYTUŁ

Pogromca Rafała Jackiewicza Leonard Bundu (31-0-1, 12 KO) pozostaje w wyśmienitej formie. Blisko 40-letni Włoch na gali w Wolverhampton już po raz szósty obronił tytuł mistrza Europy w wadze półśredniej. Tym razem niewygodny weteran zaskoczył faworyzowanego Frankie'ego Gavina (19-1, 12 KO) - mistrza świata amatorów z 2007 roku i nadzieję brytyjskiego boksu.


ZHANG ZHILEI TRENUJE W GLOBAL BOXING GYM

Zhang Zhilei to srebrny medalista olimpijski z Pekinu w wadze super ciężkiej, gdzie dopiero w finale musiał uznać wyższość Roberto Cammarelle. Do licznych medali mistrzostw Azji dodał również dwa brązowe krążki mistrzostw świata (2007 i 2009). Ten chiński olbrzym ostatnio trenował w ośrodku Global Boxing Gym, gdzie przygotowywał się do swojego zawodowego debiutu.


MECZ POLSKA vs ŁOTWA: ALEKSANDER CELEJEWSKI

Przedostatni pojedynek w najcięższych wagach podczas meczu Polska vs Łotwa w Kętrzynie - gdzie wychowanek kuźni młodych talentów Aleksander Celejewski pokonuje jednogłośnie zawodnika gości Evendera Servut. Klub Radomiak Radom z fantastycznym trenerem Sławomirem Żeromińskim, znany jest jeszcze w Polsce jako mocna strona boksu w wykonaniu płci pięknej. Warto tu jeszcze wspomnieć, że to właśnie z tego klubu wywodził się Antoni Czortek, który w obozie koncentracyjnym walczył o swoje życie z Niemcem - artykuł w rozwinięciu.


GARCIA CHCE UNIFIKOWAĆ Z PETERSONEM

Mistrz świata federacji WBA Super i WBC w wadze junior półśredniej Danny Garcia (28-0, 16 KO) przygotowuje się do walki z Rodem Salką (19-3, 3 KO), ale w dalszych planach ma już pojedynek unifikacyjny z czempionem IBF Lamonem Petersonem (32-2-1, 16 KO), którego czeka teraz starcie z Edgarem Santaną (29-4, 20 KO).
BOJCOW WRÓCI 30 SIERPNIA

Denis Bojcow (33-1, 26 KO) był numerem jeden federacji WBO i już szykowano go do walki z Władimirem Kliczko. Niestety problemy zdrowotne, dłuższe przerwy i w końcu sensacyjna porażka po słabiutkim występie z Alexem Leapai oddaliły marzenia tego bombardiera o zdobyciu mistrzostwa świata wagi ciężkiej.


BRIGGS NIE DAJE ZA WYGRANĄ! TYM RAZEM NIE OBYŁO SIĘ BEZ KRWI

Shannon Briggs (55-6-1, 48 KO) nie żartował. Zapowiadał, że będzie podążał za Władimirem Kliczko (62-3, 52 KO) jak cień i spełnia te obietnice, windując stalking i trash-talking na zupełnie nowy poziom. Tym razem "The Cannon" naszedł mistrza świata wagi ciężkiej podczas posiłku w restauracji "Mama Mia" w Hollywood. Agresywny Amerykanin przysiadł się do stołu "Doktora Stalowego Młota" i zabrał jego talerz, po czym zaczął z niego jeść, komentując to słowami "Cokolwiek ty jesz, ja też będę jadł!". Kliczko tym razem nie był potulny... Zobaczcie sami!