Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-16

 


PACQUIAO KONTRA ALGIERI 22 LISTOPADA W MAKAU

To, czego obawiali się kibice boksu z całego świata, stało się faktem. 22 listopada na gali w Venetian Casino & Resort w Makau Manny Pacquiao (56-5-2, 38 KO) zmierzy się z niepokonanym, ale anonimowym dla większości fanów Chrisem Algierim (20-0, 8 KO). Na terenie Stanów Zjednoczonych walkę pokaże HBO, oczywiście w systemie PPV, co wróży finansową klapę.
KALENGA DOMAGA SIĘ WALKI Z LEBIEDIEWEM

Niedawny pogromca Mateusza Masternaka, Youri Kalenga (20-1, 13 KO) domaga się walki z pełnoprawnym mistrzem WBA wagi cruiser, Denisem Lebiediewem (25-1, 19 KO). Francuz, który nie tak dawno zdobył tytuł tej samej federacji w wersji tymczasowej, jest gotów jechać nawet na teren rywala.


SANCHEZ: GEALE DUŻYM WYZWANIEM DLA GOŁOWKINA

Kibice boksu zawodowego od dłuższego czasu czekają na prawdziwą weryfikację umiejętności niepokonanego mistrza WBA Super kategorii średniej, Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO). Z pewnością taką będzie dla niego walka z pochodzącym z Australii Danielem Geale'em (30-2, 16 KO), który w przeszłości piastował tytuły WBA oraz IBF. Według trenera Kazacha, Abela Sancheza, "Real Deal" będzie dla nich najtrudniejszym rywalem w karierze.


'DIABLO' ZABOKSUJE Z DROZDEM W ROSJI?

Nasz jedyny zawodowowy mistrz świata, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) nadal nie zna szczegół dotyczących kolejnego występu. Wobec fiaska negocjacji z obozem BJ Floresa, promotor Polaka powrócił do rozmów z Rosjanami, a te są obiecujące. Lider grupy KnockOut Promotions pod koniec września w Moskwie miałby w ringu spotkać się z Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO), aktualnym mistrzem Europy kategorii cruiser.
DEONTAY WILDER ODPOWIADA MISTRZOWI

Aktualny mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC - Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO), wczoraj wystosował specjalne pismo do mediów, w którym naśmiewał się trochę z Deontay Wildera (31-0, 31 KO). Jak można było się domyśleć, nie trzeba było długo czekać na odpowiedź oficjalnego pretendenta.
BOKS I CZARNA MAGIA

Prawdopodobnie najsłabszą ze wszystkich siedemnastu kategorii wagowych jest waga super musza, w której mistrzami świata są ostatnio przypadkowi przejściowi czempioni zmieniający się co kilka miesięcy i jeden podstarzały cwaniak długotrwale i skutecznie unikający trudnych konfrontacji. Co ciekawe, w tej właśnie wadze boksuje bardzo utalentowany bokser, który od ładnych kilku lat powinien ją całkowicie zdominować, ale dotąd coś zawsze stawało mu na przeszkodzie.