WRZESIEŃ LEBIEDIEWA, PAŹDZIERNIK POWIETKINA - SZANSA KOŁODZIEJA?

Redakcja, SportBox.ru

2014-07-16

Promowani przez Andrieja Riabińskiego zawodnicy poznali wstępny termin swoich kolejnych walk. Tak oto aktualny mistrz świata federacji WBA kategorii cruiser - Denis Lebiediew (25-2, 19 KO), między liny wyjdzie we wrześniu, zaś były champion wagi ciężkiej - Aleksander Powietkin (27-1, 19 KO), pokaże się swoim kibicom w październiku.

To ważna informacja dla polskich kibiców, ponieważ z Lebiediewem łączony jest nasz Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO). Oczywiście w obu przypadkach walki odbędą się w Rosji. Choć to jeszcze nic pewnego, to pod kątem ewentualnego rywala Powietkina za naszą wschodnią granicą coraz częściej pada nazwisko Davida Haye'a (26-2, 24 KO). Ten pierwotnie chciał zaboksować na własnych śmieciach bądź w Dubaju. Ale nie od dziś wiadomo, że pieniądze pana Riabińskiego mogą zdziałać dużo.

Lebiediew czternaście miesięcy temu poległ w brutalnej wojnie z Guillermo Jonesem. Pod koniec kwietnia miało dojść do ich rewanżu, jednak Panamczyk znów został złapany na dopingu i zdyskwalifikowany. Powietkin natomiast po porażce z Władimirem Kliczko i wypełnieniu kontraktu z Sauerland Event związał się kontraktem z Riabińskim i na koniec maja efektowną serią znokautował Manuela Charra.