Łukasz Dynowski

Wyróżnione treści

Strony: 1

Dziennikarz, poeta, wydawca w portalu Wirtualna Polska. W latach 2007-2019 redaktor Bokser.org. Publikował m.in. w czasopismach Wizje, Ha!art, w Bibliotece Biura Literackiego, a także w antologiach poetyckich 'Wiersze i opowiadania doraźne 2019' i 'Dzieci wolności. Antologia przełomu'.

W PODZIEMNYM KRĘGU BOKSU

W całym 'Fight Clubie' słowo 'boks' pada tylko raz. W 93. minucie filmu (nim się tutaj będę zajmował, nie książką Palahniuka) wypowiada je komisarz policji, który podczas udzielanego naprędce wywiadu informuje widzów o działalności 'podziemnego klubu bokserskiego'. Chwilę później komisarz znika z kadru, a wraz z nim, równie szybko jak się pojawiła, mowa o boksie. I tyle?
JAK TRENOWALI PIERWSI MISTRZOWIE? TRENING BOKSERSKI W XIX WIEKU

Cofamy się w czasie o ponad 100 lat, prosto do kwater treningowych pionierów nowoczesnego boksu. Pięściarze wtedy pili i palili, ale też ostro trenowali. Jak przygotowywali się do wielkich walk, co jedli? Odpowiedzi na te pytania w obszernym artykule, z którego dowiecie się też między innymi, kto był zdania, że na stylowym obozie nie może zabraknąć kilku ślubów i który bokser omal nie zginął w trakcie krwawej bójki z trenerem.


Strony: 1