Archiwum wiadomości z dnia: 2023-01-16

 
DE LA HOYA KRYTYKUJE GALE Z UDZIAŁEM YOUTUBERÓW

Spory sukces komercyjny sobotniej gali KSI vs Faze Temper w londyńskiej Wembley Arena był kolejną oznaką trendu, który widzimy w sportach walki o dłuższego czasu. Mowa oczywiście o walkach celebrytów i influencerów rodem przede wszystkim z Youtube'a i TikToka. Ten kontrowersyjny trend poddał wczoraj krytyce sam Oscar De La Hoya.
HRGOVIĆ: JOSHUA ZACZĄŁ ZA DUŻO MYŚLEĆ

Jeden z najważniejszych zawodników współczesnego boksu, Anthony Joshua (24-3, 22 KO) stanął na rozdrożu po sierpniowej porażce w rewanżu z Aleksandrem Usykiem. 1 kwietnia w Londynie AJ wróci, choć jeszcze nie wiadomo, z kim się zmierzy. Swoje refleksje na temat problemów Brytyjczyka przedstawił dziś Filip Hrgović (15-0, 12 KO), numer jeden rankingu IBF wagi ciężkiej.ADAM BOOTH TYPUJE ZWYCIĘZCĘ WALKI FURY vs USYK

Do końca kwietnia powinniśmy się doczekać walki o niekwestionowany tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, czyli konfrontacji czempiona WBC Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Negocjacje trwają, tymczasem uznany brytyjski trener Adam Booth wskazał swojego faworyta w tym starciu.
NAJBARDZIEJ BRUTALNY NOKAUT YARDE'A. CZY ZGASI TAK BETERBIJEWA? (WIDEO)

Obowiązkowy pretendent WBO Anthony Yarde (23-2, 22 KO) 28 stycznia w Londynie zmierzy się z mistrzem IBF, WBC i WBO wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem (18-0, 18 KO). Promująca Brytyjczyka grupa Queensberry Promotions przypomina najbardziej brutalny nokaut Yarde'a (egzekucję na Tswetozarze Iliewie z 2016 roku) i pyta: czy Brytyjczyk trafi tak Rosjanina?