HRGOVIĆ: JOSHUA ZACZĄŁ ZA DUŻO MYŚLEĆ

Jeden z najważniejszych zawodników współczesnego boksu, Anthony Joshua (24-3, 22 KO) stanął na rozdrożu po sierpniowej porażce w rewanżu z Aleksandrem Usykiem. 1 kwietnia w Londynie AJ wróci, choć jeszcze nie wiadomo, z kim się zmierzy. Swoje refleksje na temat problemów Brytyjczyka przedstawił dziś Filip Hrgović (15-0, 12 KO), numer jeden rankingu IBF wagi ciężkiej.

OTTO WALLIN CHCE WYGRANĄ NAD JOSHUĄ ZAPEWNIĆ SOBIE REWANŻ Z FURYM >>>

- Uważam na to, żeby nie nauczyć się zbyt dużo. Żeby nie zostać kimś, kim nie jestem. Nie chcę odbierać sobie atutów - powiedział Hrgović, brązowy medalista olimpijski z Rio (2016).

- Myślę, że to właśnie stało się z Anthonym Joshuą. Był bestią i artystą nokautu, ale zaczął przyswajać zbyt dużo wiedzy o boksie. Zaczął za dużo boksować, za dużo myśleć - dodał chorwacki olbrzym.

Dodajmy, że federacja IBF nakazała niedawno Aleksandrowi Usykowi - mistrzowi IBF, WBA i WBO wagi - walkę z Hrgoviciem, a promotor Chorwata, Kalle Sauerland robił wszystko, by jak najszybciej doprowadzić do tego starcia. Tydzien temu IBF uchyliła jednak ww. decyzję, torując drogę dla walki o wszystkie pasy: Aleksander Usyk vs Tyson Fury (mistrz WBC).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 16-01-2023 16:38:34 
"Uważam na to, żeby nie nauczyć się zbyt dużo" :) - Widzimy, widzimy po ostatniej walce z 40 letnim Chinczykiem nie tylko widać że się nie uczy zbyt dużo ale nawet sporo się oduczył :).

Był bestią i artystą nokautu - ani bestią ani artystą nigdy nie był. Był lepszy od szczerokiej czołówki a ale nigdy nie miał talentu do boksu na poziomie wybitnym co było widać właściwie na każdym etapie kariery,
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-01-2023 17:00:13 
Ma najlepsze resume w wadze ciężkiej, jest bardzo dobrym pięściarzem, i swego czasu ostro prowadzonym. Do momentu porażki z Ruizem Jr. było u niego widać wielkie cohones, potem jakby ktoś mu je odciął i zaczęła się kalkulacja. Owszem przegrał ostatnio dwukrotnie, ale z wybitnym zawodnikiem, choć drugi ich pojedynek pokazał, że wciąż się rozwija. Okres amatorski też ma bardzo ciekawy, więc fundamenty posiada, aczkolwiek dało się zauważyć parę kontrowersji w tamtym czasie i trudno temu zaprzeczyć. Czy jest produktem pijarowym? Tak jest, ale to nie Seth Mitchell/Nikołaj Wałujew, ani nawet David Haye, tylko budowla, co ma solidne filary. Hrgovic powinien spotkać się z Bakole i Machmudowem, a potem rewanż z Yoką. Byłoby prima sort.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 16-01-2023 17:47:16 
Joshua był bestią a może i nawet jest. Większość przeciwników na których ostro ruszał miało gigantyczne problemy momentalnie albo szorowało deski. Jedna z lepszych ofensyw w Hw jeśli nie najlepsza (nie mylić z destrukcją pojedynczego uderzenia bo tu np przegrywa z Wilderem).

Talentu raczej też odmówić nie można komuś kto wytłukł właściwie całą czołówkę Hw bez kilku nazwisk bo goście owi nie wyrażali zainteresowania taką walką. Ba. Wytłukł gości przed którymi inni "czmychali"...
Dwukrotny mistrz świata z taką karierą raczej ma talent do boksu... Szczególnie że facet nie zaczął bardzo wcześnie boksować.

Co do Filipa to rzeczywiście zawiódł w walce z Zhangiem i mimo że był nieco lepszy to chluby mu ta walka nie przyniosła. Ja tam nadal jednak sądzę że stać go na wiele i cała masa nazwisk by z nim oberwała. To nadal bardzo twardy, mocno bijący wielki facet z dość dobrym wyszkoleniem. Problemem w tym wypadku jest kiepskie prowadzenie chyba. W Filipa nie inwestują. Idą po najmniejszej linii oporu a nie tędy droga. Facet powinien walczyć często i regularnie bijąc zawodników z poziomu Parkera/Chisory/Takama/Ortiza itd. Niestety dla niego cała masa zawodników odmówiła walki z nim mimo że profity były przynajmniej sportowo naprawdę fajne. Widać nie opłaca się oberwać od Hrgovica.

Trzymam kciuki żeby pokazał jeszcze lepszy boks bo walka z Zhangiem trochę chyba źle się dla niego potoczyła od samego początku + miał tam jakieś swoje problemy prywatne które być może jakiś tam wpływ na postawę mogły mieć.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 16-01-2023 18:09:47 
Był świetny, nadal jest świetny i ma talent do boksu. Filip na rację, że AJ chciał stać się tym, kim niegy stać sie nie mógł. To był człog do frontalnego ataku. Przegrał po prostu z zawodnikiem wybitnym, a którym przegrałby 9 na 10 walk. I tyle.
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 20:32:28 
akurat Hrgovic ma swoje własne problemy w ringu, i to wygląda ze nawet i większe niż JOshua, więc nie powinien się w tej kwestii wypowiadać. No chyba że jego postawa z Zhangiem to był wypadek przy pracy. Co do możliwości ofensywnych JOshuy i pochwał tutaj na ten temat to nie jestem takim optymistą jak kilku kolegów powyżej. To prawda, że ofensywnie to jest top tej ery (raczej słabej ogólnie bo jest cała reszta przeciętniaków, a jej prestiż podnosi głównie dwóch zawodników Usyk i Fury), ale nazywanie gościa bestią który znokautował chyba tylko jednego gościa z topu będącego nawet nie w primie tylko przed swoim primem Whyta, jest drobną przesadą.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 16-01-2023 20:33:42 
Chyba pierwszy raz widze jak zawodnik zarzeka się, ze nie chce się uczyć zbyt dużo, komiczne to.

Stonka

O braku talentu ba poziomie wybitnym (jakkolwiek to rozumieć) można tez mówić o Wladzie, bo to był rzemieślnik. A Włada chyba każdy umieści w top 20hw ever, a znajda się pewnie tacy, którzy go w okolicach top10 postawią, bo jednak panował 10 lat, to 10 czy top 20 to wybitny zawodnik. Z AJ może być podobnie, ma świetne resume, a może mieć lepsze. Przegrał z zawodnikiem, który obecnie jest przez większość stawiany jako nr 1 p4p, w drugiej walce nieznacznie, nie ma co go skreślać, nie zdziwię się jesli odzyska pas i zostanie trzykrotnym mistrzem HW
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 20:37:12 
rocky jak JOshule Edzio załatwi wakat i walkę o pas z Hrgovicem, to całkiem możliwe że tym mistrzem zostanie. Tylko jednak będzie to pewien niesmak, gdy wiadomo że Fury i Usyk rozdają karty, a być może ich wspólna walka wyłoni nam tego jednego dominatora. A jednak jakoś nie widzę zbytnio szans by mógł wygrać w uczciwy sposób z Furym bądź Usykiem, a nie kombinować przy zielonym stoliku
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 21:18:30 
to że Joshua zaczął myśleć i bardziej kalkulować, jest naturalnym następstwem że uświadomił on sobie swoje słabości i wcześniej czy później musiało to nastąpić. Jakoś dużo użytkowników, którzy z jednej strony wskazywali na to że np Adam Kownacki musiał ostudzić swoje ofensywny zapędy, bo nie jest to dobre w kontekście jego dalszej kariery, nie potrafią dojść do tego że innych to też dotyczy, no ale przez to na jakiego gwiazdora został wykreowany Joshua nie dociera do nich ten prosty fakt. Zresztą Joshule to na lepsze wyszło bo i tak jest dziś lepszym bokserem, a taki Usyk czy Fury na każdym etapie jego kariery byli po za jego zasięgiem, tylko po prostu zajmowali się czymś w czasie gdy Antoś święcił te swoje największe triumfy, i można mu to przypisać jako jego wielki fart, bo w innych okolicznościach żadnych pasów by pewnie nie zobaczył
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 16-01-2023 21:30:36 
rocky86 - rozumieć to należy bardzo prosto - poza Joshuą za takich bokserów uważam np. Canelo i powiedzmy Thurmana.

Weżmy Thurmana (co według niektórych miał być batem na floyda) - gościu powiedzmy wyczyscił welter w swoim czasie ale trafił w końcu na wybitnego choć starego i małego Pacquiao i skończyło się dechami i obitą mordą .

2. Canelo piękne zwycięstwa w paru wagach na bokserach bardzo dobrych bokserach typu jackobs, Trout podstarzły Cottoz z tymi wyróżniającymi się z czołówki (Lara, Gołowkin (prime)) już było miernie lub wałek.
Z wybitnymi Floyd, Bivol morda obita 108-120 poprostu ściana nie do przeskoczenia.

I dokładnie tak samo jest moim zdaniem z Joshuą, A Kliczko to świetny przykład długiego panowania przy słabej konkurencji. Pośród ślepych i jednooki krótkowidz....
Co nie zmienia faktu żę Włada za wiele rzeczy cenię .

Oczywiście Joshua ma jakieś nawet realne szanse zostać jeszcze mistrzem bo 1. Wilder ma 38 lat, 2 Usyk niby 35 ale przy jego stylu to duzo a Fury to ...wiadomo.. Joyce 38 i wybitny nie jest.
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 21:42:01 
a Joshua 34 rocznikowo w dodatku wcale nie ma atutów, które mają bokserzy długowieczni w tej wadze jak np Joyce.
Akurat fizycznie Wilder prezentuje się lepiej niż Joshua, wygląda na biologicznie młodszego, a to pewnie dlatego że wygląda naturalnie i trzyma bardzo niską wagę jak na swój wzrost, no i nie nosi tyle niepotrzezbnych mięśni, które obciążają organizm i w tej dyscyplinie kompletnie nie potrzebne
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 21:43:58 
zresztą podobnie Fury i Usyk, biologicznie to Joshua najstarszy, te jego przestoje kondycyjne wyglądają bardzo niepokojące, na Usyk zaaplikowali jakieś specjalne koksy więc nie bardzo było to widoczne, chcciaż trzeba też przyznać że styl walki, mało fizyczny miał na to wpływ
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 21:49:01 
jeszcze zwróciłbym uwagę na fakt, odnośnie primu zawodnika, że nie decyduje o nim tylko wiek, ale również pieniądze wykładane na samego zawodnika i jego zaplecze. Wystarczy tylko spojrzeć jaki postęp zrobił Wilder, gdy przed Furym toczył walki za 1 mln dolarów, a jaki po tym gdy Fury dał mu szansę na godne zarobki. Wilder wykonał wtedy taki przeskok, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy nigdy w Hw, żeby zawodnik w tak zaawansowanym na pięściarza wieku, zrobił taki postęp w tak krótkim czasie i tyle nowych rzeczy się nauczył
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 21:50:50 
Różański to taki przykład nr 2, takiej zależności
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 16-01-2023 21:55:08 
sumoiz - faktycznie z tym Wilderem - ale to oznacza ( zawsze to tak wyglądało że Wilder) był beznadzijnie trenowany za młodu. dawno temu mówiłem że gdyby Steward żył mógłby zrobić z wildera podobną maszynę do Thomasa Hernsa.
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 21:55:56 
puncher jak ktoś może mieć najlepsze resume odnosząc znaczące porażki, na tle kogoś kto ich w ogóle nie ponosi jak Fury. W dodatku Fury ma więcej elitarnych walk na koncie i nawet trylogię, która już w tej chwili ma historyczny status, a być może to jeszcze nie koniec i doczekamy się kontynuacji, gdy okaże się że Usyk to taki Adamek jak dla Kliczki był dla Furego. Ogólnie proszę skończyć już z powielaniem tego mitu o najlepszym resume Joshuy, tak oceniając to Whyte ma porównywalny do niego, bo to są już naprawdę himalaje trollowania
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 22:01:46 
Stonka to fakt, szkoda że nigdy nie dowiemy się do jakiego punktu doszedłby Wilder gdyby od początku miał porządne zaplecze. Trochę winę za to ponoszą amerykańscy fani, którzy przerzucili się z Hw na te niższe kategorie, no i też wielki pieniądze pompowane w sporty jak futbol, koszykówka, które podebrały wiele talentów, tym samym powstała zapaść i długa nieobecność amerykańskich prospektów w Hw, no i tacy nudziarze jak Lennox, czy Kliczkowie skutecznie zniechęcei swoim nudnym stylem do oglądania Hw
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 16-01-2023 22:09:21 
Puncher - Ali nie jest sławny dlatego że obił 30 bokserów typu Quarry, Bonavena, Mildenberg, London, Cooper, Mathis, Chovalo, Terrell (w sumie całkiem niezłych) tylko dlatego że wygrywał z Listonem, Frazierem czy Formanem
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 22:11:40 
słuszna uwaga, kibice zazwyczaj pamiętają tylko i tak te najważniejsze boje, dlatego trylogia Fury Wilder stała się tak przełomowa dla współczesnej hw
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 16-01-2023 22:28:29 
Zróbcie w końcu Panowie tą modernizację strony... Makabra...
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 16-01-2023 22:30:30 
no spoko by było można byłoby w końcu zafajkować trolli od pisania że Joshua ma najlepsze resume
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 17-01-2023 00:24:15 
co się stało z tą stronę, kiedyś pisały tu takie osobistości jak terytorials Ogier lub Sambor, a ostały tu się same blakcocki i grabusy
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 17-01-2023 00:26:29 
poziom merytoryczny wypowiedzi zaczął szorować po samiuteńkim dnie
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-01-2023 01:03:52 
Sporo sensownych wypowiedzi w tym wątku.
Nie zgodzę się, że Joshua 'stracił jaja'. Po prostu zaczął boksować optymalnie do warunków. Gdyby tak boksował i dawniej, miałby mniej KO, ale więcej zwycięstw (dokładnie o jedno), coś za coś. Z Usykiem też boksował optymalnie, tylko że to nie wystarczyło, bo Usyk też boksował optymalnie :) a jest lepszy. I tu się zgodzę:
"Przegrał z zawodnikiem, który obecnie jest przez większość stawiany jako nr 1 p4p, w drugiej walce nieznacznie"

i dlatego dla mnie jest nrem 2 HW obecnie. Jak zacznie dochodzić do przynajmniej korespondencyjnych pojedynków między 'półfinalistami', np. AJ Wilder, Usyk Fury, to może zmienię zdanie, póki co mam kolejność Usyk, AJ, Fury, Wilder.

Co do Hrgovica, myślę że stał się ofiarą wielkich oczekiwań. Ludzie widzieli w nim mistrza świata zanim zawalczył z kimkolwiek z top 50 i po walce z Zhangiem poczuli się oszukani, chociaż patrząc na chłodno Hrgovic miał od Chińczyka gorszy ranking i resume. Myślę, że Hrgovic ma papiery nawet na okolice top10, chociaż tam się robi ciasno, bo idzie spora grupa silnych nowych zawodników.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 17-01-2023 10:36:44 
Początkowo chciałem pojechać po Hrgovicu (jako kolejnym samozwańczym mentorze AJa) ale w sumie coś w tym jest co powiedział. Pisanie o Dżoszule, że "był" też jest błędem, on nadal jest bardzo dobry, tylko trafił na Usyka. Porównując go z innym wielkim przegranym - Łajlderem, to można stwierdzić, że na pewno więcej zyskał na swoich dwóch porażkach z Usykiem niż dziki na laniu z rąk Fjurego. Natomiast Chorwat sam nie zachwyca i jego wypowiedź w osobistym kontekście brzmi fatalnie ale w kontekście AJa w którego kierunku te stwierdzenia są kierowane może tak być. Dżoszuła jest mądrzejszy o walki z Usykiem, jeśli dobrze trafi trenersko i do tego nieco wróci do korzeni to jeszcze namiesza.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-01-2023 14:41:55 
Ktoś w stylu Ronnie Shields'a i pływanie zamiast Hadi Choopan'a i kulturystyki, wtedy faktycznie może nie będzie wyglądał jak gladiator ze światowego podestu, ale jak bokser w pełnej krasie przed którym drżą, jak to bywało na wcześniejszym etapie jego kariery. Tego mu życzę, bo potencjał nadal nie mały, a i do wieku emerytalnego jednak parę lat zostało.
 Autor komentarza: Sulewc
Data: 17-01-2023 20:22:53 
chory na rozdwojenie jazni ziomus widze zaczal uprawiac swoja fury-demagogie, widac odbilo mu od nadmiaru przyjmowania bialka z cyganskich jader. pewnie tez usta mu sie juz znieksztalcily od ciagniecia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.