Archiwum wiadomości z dnia: 2022-03-25

 STEVENSON: CRAWFORD NOKAUTUJE ZAWODNIKÓW WAGI CIĘŻKIEJ

- Z radością przystąpiłbym do walki ze zwycięzcą starcia Jermell Charlo vs Brian Castano II (ta walka czeka nas 14 maja - przyp.red.). Mogę zostać królem wagi junior średniej - powiedział niedawno świata WBO wagi półśredniej Terence Crawford (38-0, 29 KO). Pomysł Crawforda skomentował jego rodak i przyjaciel, mistrz świata WBO wagi super piórkowej i wicemistrz olimpijski z Rio Shakur Stevenson (17-0, 9 KO).


BABILOŃSKI ZNOKAUTOWAŁ MATELĘ W PIERWSZEJ RUNDZIE

Co to były za grzmoty! Konferansjer kontra promotor? Tomasz Babiloński chciał wyjaśnić sobie coś z Markiem Matelą, panowie obrzucali się błotem w mediach społecznościowych i dziś na gali w Ożarowie Mazowieckim doszło do ich pojedynku. Promotor i organizator tej gali nie dał Mateli żadnych szans i pokonał go przed czasem.

WAŻENIE PRZED WALKĄ WARRINGTON vs MARTINEZ II (WIDEO)

Kiko Martinez (43-10-2, 30 KO) sensacyjnie pokonał w listopadzie zeszłego roku przed czasem Kida Galahada i został mistrzem świata IBF wagi piórkowej. Jutro w Leeds zaatakuje go były czempion, Brytyjczyk Josh Warrington (30-1-1, 7 KO), który pokonał Hiszpana w maju 2017 roku. Dziś obaj zmieścili się w limicie, a jutrzejsza konfrontacja zapowiada się wybuchowo.


BARDZO TRUDNA PRZEPRAWA STANIOCHA, NIEZNACZNE ZWYCIĘSTWO

To był naprawdę trudny test dla Łukasza Staniocha (9-0, 2 KO). Jego przeciwnik, Haddilah Mohoumadi (23-6-1, 16 KO) wrócił ze sportowej emerytury i podczas walki wieczoru gali w Ożarowie Mazowieckim nie pękał na robocie. - Musimy pracować! - grzmiał po piątej rundzie trener Karol Chabros. Pracy Stanioch miał w ringu naprawdę sporo.


DEKYS PEWNIE WYGRYWA NA PUNKTY Z KIWIOREM

Damian Kiwior (9-4-1, 1 KO) zdaniem wielu kibiców jest już rozbitym pięściarzem, a dziś podczas gali Babilon Boxing Show w Ożarowie Mazowieckim zmierzył się z niepokonanym, głodnym zwycięstw Lukasem Dekysem (7-0, 3 KO). Mimo że Czech był na pewno duży lżejszy od tarnowianina, to zdecydowanie przewyższał Polaka pod kątem bokserskim.


MACKLIN: REWANŻ Z USYKIEM NIE JEST DOBRĄ WALKĄ DLA JOSHUY

Pisaliśmy dziś o tym, że mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Aleksander Usyk (19-0, 13 KO) zdecydował się na rozpoczęcie przygotowań do rewanżu z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Do tej walki powinno dojść w okolicach czerwca. Czy Brytyjczyk zdoła odzyskać pasy? Wątpliwości co do tego ma jego rodak, były mistrz Europy wagi średniej, obecnie menadżer i komentator Matthew Macklin.


ZAPOWIEDŹ: XII MEMORIAŁ ZBIGNIEWA ROMPY

Gala boksu olimpijskiego w Skarszewie to osiem walk w seniorskim wykonaniu medalistów Mistrzostw Polski, a wcześniej zobaczymy najmłodszych adeptów pięściarstwa, dla których będzie to sprawdzian umiejętności bokserskich, a także siły psychicznej, bo dla niektórych występ podczas XII Memoriału Zbigniewa Rompy w świetle reflektorów będzie ogromnym wydarzeniem. Szczegóły w rozwinięciu.