WOJENNE URODZINY - WŁADIMIR KLICZKO SKOŃCZYŁ 46 LAT

Czterdzieste szóste urodziny obchodzi dziś Władimir Kliczko, wybitny mistrz wagi ciężkiej, który przebywa obecnie w Kijowie wraz z bratem, merem stolicy Witalijem. Razem stawiają czoła zbrodniczej rosyjskiej agresji.

W 1996 roku Władimir sięgnął po olimpijskie złoto w Atlancie i zadebiutował na zawodowym ringu. Pomimo wpadek w pierwszych latach kariery, kiedy doznał trzech sensacyjnych porażek, wyrósł na czołową postać królewskiej kategorii w XXI wieku. W drugim okresie panowania, który trwał 9 lat, 7 miesięcy i 7 dni, zaliczył 18 kolejnych obron mistrzowskiego pasa. W całej historii dywizji ciężkiej lepszym wynikiem mogą się poszczycić jedynie Joe Louis (25) oraz Larry Holmes (20).

- W tym krytycznym dla Ukrainy czasie jesteśmy razem w Kijowie. Obok siebie. Czuję wsparcie i pomoc mojego brata każdego dnia i w każdej minucie - napisał Kliczko, który przeszedł na sportową emeryturę w 2017 roku.

- To najtrudniejsza walka w naszym życiu. Walka o nasze miasto i nasz kraj. I bez wątpienia wygramy! Bo dobro zawsze zwycięża nad złem! Dziękuję losowi i naszym rodzicom, że dali mi takiego brata! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Wołodia! - dodał Witalij Kliczko, notabene również legendarny czempion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-03-2022 17:51:13 
Trudno chłopa ocenić, bo styl jaki prezentował, gdy rozpoczęła się jego dominacja to była katorga, w sumie Okolie pokazał próbkę takich umiejętności z Cieślakiem i czy dało się to oglądać? to oceńcie sami. Z drugiej jednak strony słabości pozwoliły mu zbudować perfekcje, która zaowocowała długoletnim panowaniem, choć może nie był to okres, gdy cała dywizja rzucała na kolana. Tak czy siak należy mu się wszystkiego najlepszego, niemniej lepiej jakby nie zapragnął pobić rekordu Foremana.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 25-03-2022 17:55:13 
Życzę ci aby Putin został zlikwidowany szybciej niż bomba biologiczna spadnie na Kijów!
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 25-03-2022 18:37:39 
Z jednej strony można przyznać rację, że niektóre walki były brzydkie, inne wygrywał samym dyszlem, ale z drugiej strony to Jego praca. Chyba logicznym jest, żeby zarobić i jak najmniej się narobić. W ten bezpieczny dla siebie sposób wygrywał, osiągał założone cele i cześć pieśni, teraz dzięki temu, że nie tracił zdrowia walcząc asekuracyjnie, jeśli wszystko ułoży się po Jego myśli będzie mógł się cieszyć dobrym zdrowiem do późnej starości, a ma dla kogo żyć. Sam mam 2 małe córki i to motywuje mnie najbardziej do dalszego zabijania się w robocie o lepsze jutro. Życzę wszystkiego najlepszego.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 25-03-2022 20:11:01 
Fajnie jesli to wszystko sie skonczy co teraz sie wyprawia i Kliczko wrocilby na jedna walke, byc moze mistrzowska. Nadal trzyma forme, wyglada fenomenalnie, a tego wieku po nim nie widac. Moglby wygrac rewanz z AJ, czy zaatakowac o jakis wakat i pobic rekord Foremana. Zyczylbym mu tego. A najbardziej, zeby zdobyl pas WBC. Moze to brzmiec irracjonalnie, ale uwazam, ze ten wiek wcale nie musial wiele odebrac Wladimirowi.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-03-2022 20:57:18 
Fakt jakby zawalczył jak Okolie w ostatniej walce, co jako prekursor tegoż stylu, Klinczko z jakimś niezbyt lotnym postrachem ringów wyciągniętym z kapelusza, miałby spore szanse, ale przy walcu Foremanie i tak blado by to wyglądało.
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 26-03-2022 12:07:09 
deeceWzp .pierdolnij się w cymbał wyprany przez media imbecylu .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.