Archiwum wiadomości z dnia: 2022-03-13

 
WOOD-CONLAN: IRLANDCZYK PROWADZIŁ NA KARTACH PUNKTOWYCH!

Za nami nieprawdopodobna walka w kategorii piórkowej. Mistrz WBA Regular Leigh Wood (26-2, 16 KO) po niesamowitych emocjach i pójściu na całość wygrał przed czasem z olimpijczykiem z Rio Michaelem Conlanem (16-1, 8 KO), pokonując Irlandczyka w ostatniej, dwunastej rundzie podczas gali Matchroom Boxing w Nottingham. Okazuje się, że na kartach punktowych prowadził Conlan.ROBIN KRASNIQI IDZIE DO SĄDU, NIE ZGADZA SIĘ Z WERDYKTEM

Robin Krasniqi (51-7, 19 KO) w październiku 2021 r. po raz drugi z rzędu zawalczył z Dominiciem Boeselem (31-2, 12 KO) o mistrzostwo federacji IBO wagi półciężkiej. Według dwóch sędziów punktowych przegrał pojedynek i stracił tytuł. Niemiec pochodzenia kosowiańskiego nie zgadza się z werdyktem i wraz z prawnikami chce to zmienić. Najpierw wysłane odwołanie do federacji IBO, a teraz pójście do sądu!


CONLAN CHCE REWANŻU Z WOODEM

- Najbardziej dramatyczna walka, jakiej kiedykolwiek byłem świadkiem. Wszystkie nasze myśli są teraz z Michaelem Conlanem - napisał w nocy na Twitterze Eddie Hearn, komentując niesamowity pojedynek Leigha Wooda (26-2, 16 KO) z Michaelem Conlanem (16-1, 8 KO). Irlandczyk kilka godzin po pojedynku napisał, że wszystko z nim w porządku, pogratulował Woodowi zwycięstwa i podkreślił, że bardzo chce rewanżu.


PRZEKRĘT! 23. ROCZNICA WALKI LEWIS vs HOLYFIELD

To był jeden z największych przekrętów w dziejach boksu, tym bardziej, że w walce o absolutny prym w królewskiej kategorii. To już dwadzieścia trzy lata od pamiętnej walki Lennoxa Lewisa (34-1, 27 KO) z Evanderem Holyfieldem (36-3, 25 KO). W stawce znalazły się wtedy pasy WBC, WBA i IBF wagi ciężkiej.