Archiwum wiadomości z dnia: 2021-10-29

 
WRZESIŃSKI WRÓCIŁ PO PORAŻCE Z ENCINIĄ, WYGRAŁ Z JULIO

Majowa porażka z rąk Ericka Encinii była dla Damiana Wrzesińskiego (23-2-2, 6 KO) trudna do przełknięcia, ale dziś podczas gali MB Boxing Night X w Kaliszu polski pięściarz miał okazję zmazać plamę po tej przegranej. Wrzesiński wypunktował na dystansie ośmiu rund Victora Julio (16-1, 8 KO), a dzisiejszym ringowym zmaganiom przyglądała się spora rzesza jego oddanych kibiców.


ŁASZCZYK PRZED WALKĄ: CHCĘ POJECHAĆ I ZDOBYĆ PAS!

Kamil Łaszczyk (29-0, 10 KO) wraca i chce szybko wrócić do rankingów. Najpierw jednak jutro wieczorem podczas gali MB Boxing Night 10 w Kaliszu będzie musiał dobrze się zaprezentować na tle Jose Armando Valdesa (10-5-1, 4 KO). Popularny 'Szczurek' celuje najpierw w tytuł mistrza Europy, a potem chce zdobyć pas mistrza świata. Nie ukrywa jednak, że jeśli nadarzy się interesująca walka za granicą, nie zawaha się z niej skorzystać. Posłuchajcie co miał nam do powiedzenia Kamil po oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Kaliszu.


WRZESIŃSKI PRZED WALKĄ: NIE BYŁO ŻADNYCH WALK MOJEGO RYWALA

- Był mały problem, bo nie było żadnych walk mojego przeciwnika. Na początku też dostaliśmy ofertę walki z nim, ale się nie zgodziliśmy, bo nie wiedzieliśmy zupełnie z kim będziemy walczyć - czy z klasycznie boksującym pięściarzem, czy z mańkutem. Nic nie można było znaleźć na jego temat. Znaleźliśmy jednak urywek jakiegoś sparingu, sekundę tarczy i się okazuje, że jest to mańkut. No i wzięliśmy tę walkę - mówi przed walką na gali MB Boxing Night 10 w Kaliszu Damian Wrzesiński (22-2-2, 6 KO), który jutro zmierzy się z tajemniczym Victorem Julio (16-0, 8 KO). Kolumbijczyk jest niepokonany... i właściwie tyle o nim wiemy. Rywal zagadka.JOHNNY FISHER: MAM POTENCJAŁ, BY WEJŚĆ NA SZCZYT WAGI CIĘŻKIEJ

Johnny Fisher (3-0, 3 KO) jeszcze niedawno grał w rugby na uniwersytecie Exeter, gdzie studiował historię. Po krótkiej amatorskiej karierze bokserskiej przeszedł na zawodowstwo i jest teraz zaliczany do grona brytyjskich prospektów wagi ciężkiej. Sparuje z najlepszymi, a jutro zobaczymy go na gali w Londynie, gdzie zmierzy się z Alvaro Terrero (5-13-2, 3 KO). Oto refleksje Fishera przed tym pojedynkiem.
ROY JONES JR: DAJMY LUDZIOM ROZRYWKĘ, WALKĘ FURY'EGO Z WHYTE'EM

Legendarny Roy Jones Jr pokusił się o krótką i treściwą analizę walk, jakie może stoczyć w przyszłym roku mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), który 9 października zakończył trylogię z Deontayem Wilderem niesamowitym nokautem. Według Jonesa najbardziej atrakcyjnym rywalem dla Brytyjczyka jest teraz jego rodak Dillian Whyte (28-2, 19 KO).


WAŻENIE PRZED WALKĄ MATYJA vs RICHARDS W LONDYNIE (WIDEO)

Marek Matyja (20-2-2, 9 KO) i Craig Richards (16-2-1, 9 KO) zmieścili się w limicie wagi półciężkiej przed jutrzejszą walką na transmitowanej przez DAZN gali Matchroom w Londynie. W O2 Arena zobaczymy również m.in. pojedynki Alen Babić vs Eric Molina, Chantelle Cameron vs Mary McGee (walka mistrzowska), Johnny Fisher vs Alvaro Terrero i Jordan Thompson vs Piotr Podłucki.ŚWIĘTO BOKSU W WAŁBRZYCHU - MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I SENIOREK

Pierwszy raz w historii Wałbrzych będzie organizatorem Mistrzostw Polski w boksie. Połączony turniej kobiet i mężczyzn - XCII Mistrzostwa Polski Seniorów i XXI Mistrzostwa Polski Seniorek w Boksie - odbędzie się w dniach 14-19 listopada w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym 'Aqua Zdrój'. Gospodarze i organizatorzy liczą na rekordową frekwencję i na dalszą owocną współpracę. Transmisja z gali finałowej w TVP Sport.