ROY JONES JR: DAJMY LUDZIOM ROZRYWKĘ, WALKĘ FURY'EGO Z WHYTE'EM

Redakcja, Talk Sport

2021-10-29

Legendarny Roy Jones Jr pokusił się o krótką i treściwą analizę walk, jakie może stoczyć w przyszłym roku mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), który 9 października zakończył trylogię z Deontayem Wilderem niesamowitym nokautem. Według Jonesa najbardziej atrakcyjnym rywalem dla Brytyjczyka jest teraz jego rodak Dillian Whyte (28-2, 19 KO).

HOLYFIELD STAWIA NA FURY'EGO W WALCE Z USYKIEM >>>

- Walka Fury'ego z Dillianem Whyte'em (tymczasowym czempionem WBC - przyp.red.) nie będzie nudna. Whyte to bombardier, puncher, a Fury jest technicznym bokserem. Spodziewamy się zwycięstwa Fury'go, ale Dillian jest niebezpieczny w każdej sekundzie walki. Kochamy takie pojedynki, tego typu walką była konfrontacja z Wilderem. To jest właśnie boks, dajmy ludziom rozrywkę - powiedział Jones Jr.

- Aleksander Usyk (mistrz świata IBF, WBA i WBO, wrześniowy pogromca Anthony'ego Joshuy - przyp.red.) i Fury stoczyli ostatnio świetne walki, ale nie powinniśmy dziś dążyć do ich konfrontacji. To byłoby nudne starcie. Oni są bokserami, którzy polegają przede wszystkim na swojej mentalności. Nie są typowymi fizolami. Starcie dwóch ringowych inteligentów może być nudnym widowiskiem - dodał Amerykanin, były mistrz świata czterech kategorii (m.in. ciężkiej), w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów.