TEDDY MISTRZ WSZECHWAG KL AUSCHWITZ - HISTORIA PRAWDZIWA

Pisaliśmy już o Tadeuszu 'Teddy' Pietrzykowskim - Historia z pierwszej ręki TUTAJ >>>, ale dzięki ekranizacji fragmentu bogatej historii życia o prawdziwych losach 'Mistrza wszechwag KL Auschwitz' - jak w grypsie pisał do matki - dowie się szeroka rzesza odbiorców - rozwinięcie i dalsze losy w artykule TUTAJ >>>.

Godność wojownika, bo tak należało by przedstawić w skrócie historię pięściarza, który po wojnie podnosił kwalifikacje już jako trener i nauczyciel, kończąc studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Bedąc w piekle hitlerowskich obozów koncentracyjnych, przyżekł sobie, że jeśli przeżyje ten koszmar, to całe swoje życie poświęci młodzieży – żeby nie musiała walczyć o życie, żeby nie była głodna, żeby była zdrowa i silna, żeby mogła uczyć się i uprawiać sport. Słowa dotrzymał pracując przez dwadzieścia pięć lat w szkolnictwie.

Film będziecie mogli ogladać w kinach już od 27 sierpnia. W trakcie powstawania tego obrazu, gościlismy z naszymi kamerami, czego efekty możecie zobaczyć TUTAJ >>>. Prezentujemy oficjalny zwiastun produkcji inspirowanej historią Tadeusza Pietrzykowskiego, który podczas wojny walczył o życie na obozowych ringach. Idealnie w rolę wcielił się Piotr Głowacki. Opowieść o najtrudniejszej walce życia - walce o przeżycie - film tak prawdziwy, że aż Was zaboli.

- Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i  umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz - podkreśla reżyser Maciej Barczewski. Tytuł „Mistrz” traktuję jako słowo, które ma wiele różnych definicji i interpretacji. Cały film jest próbą odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być mistrzem? - dodaje odtwórca głównej roli Piotr Głowacki.

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

W rolach głównych: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu...w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski ("Planeta Singli").

„Mistrz” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego („My Pretty Pony”), zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”) nagrodzony podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy - Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”). Autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki („Bogowie”).

W grudniu 2020 roku film wziął udział w konkursie głównym 45. FPFF w Gdyni. „Mistrz” jest najlepszym polskim dramatem bokserskim - pisał w trakcie festiwalu Kuba Koisz. Uniwersalna opowieść o człowieczenństwie i godności w czasach bez grama nadziei. Piotr Głowacki w roli Tadeusza Pietrzykowskiego to wielka aktorska kreacja - podkreślała Karolina Korwin Piotrowska.

„Mistrz” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są współtwórcy sukcesu filmu „Najlepszy” - Krzysztof Szpetmański i Leszek Starzyński (Iron Films). Koproducenci: Telewizja Polska, Cavatina GW, Hardkop, Moovi. Dystrybucja w Polsce - Galapagos Films.

Równolegle z premierą filmu 1 września do sprzedaży trafi także książka "MISTRZ. Tadeusz 'Teddy' Pietrzykowski” przygotowana przez córkę pięściarza Eleonorę Szafran. Dodać jeszcze należy, że trwa wystawa prac więźnia niemieckiego obozu zagłady, zawodnika, trenera oraz wychowawcy dzieci i młodzieży - artysta ringu życia - artysta malarz - bo tak należy pisać o Tadeuszu Pietrzykowskim - link do informacji TUTAJ >>>

Mistrz walczy o życie w niemieckim obozie zagłady The master fights for his life in a German extermination camp

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 22-07-2021 13:18:24 
Moja prośba została wysłuchana... dzięki redakcjo 👍
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-07-2021 13:49:37 
Coś jak "Triumf ducha" na kanwie polskiej historii i z dobrą obsadą.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.