Archiwum wiadomości z dnia: 2021-02-12

 

JOSH WARRINGTON: MUSZĘ JUTRO WYGRAĆ, PRZEDE MNĄ WIELKIE WALKI

Wojownik z Leeds Josh Warrington (30-0, 7 KO) zwakował w styczniu tytuł mistrza świata IBF wagi piórkowej, gdyż nie chce stoczyć rewanżu z obowiązkowym pretendentem Kidem Galahadem i wciąż dąży do pojedynku z mistrzem WBA World Canem Xu (18-2, 3 KO). Jutro Warringtona czeka walka w Londynie z mało znanym Meksykaninem Mauricio Larą (21-2, 14 KO), która będzie bardzo ważna dla przyszłości Brytyjczyka.


TYSON FURY vs ANTHONY JOSHUA: KTO JEST 'STRONĄ A'?

'Strona A' to w boksie często używane określanie. 'Stroną A' nazywamy boksera, który ma dominującą pozycję podczas negocjacji (najczęściej ze względów komercyjnych), może się ona również przełożyć na pewne elementy podczas gali (m.in. kolejność wejścia do ringu). A kto jest 'stroną A' w planowanej na czerwiec walce o wszystkie pasy wagi ciężkiej - Tyson Fury vs Anthony Joshua? Oto jest pytanie.RICKY HATTON: WILDEROWI MOŻE BRAKOWAĆ PIĄTEJ KLEPKI

Były mistrz świata dwóch kategorii Ricky Hatton odegrał dużą rolę w przygotowaniach do pierwszej walki mistrzowskiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), a także podczas samego pojedynku. Ta walka w grudniu 2018 roku zakończyła się remisem, a w lutym 2020 roku Fury zdetronizował Wildera w rewanżu. Potem Amerykanin oskarżył wielu ludzi - w tym Hattona - o spisek i zbiera za to cięgi.