RING TELEGRAM (12 LUTEGO 2021)

Prezentujemy Wam skrót wiadomości ze świata boksu zawodowego. A dzieje się coraz więcej. Oto nasz cykliczny Ring Telegram.

- Pozostały już tylko małe szczegóły i ogłosimy walkę z Furym. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, by już coś mogło nam przeszkodzić i nawet nie mam planu B. Anthony był w środę u nas w biurze i sfinalizowaliśmy umowę z naszej strony - mówi Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO).

Michael Conlan (14-0, 8 KO) w najbliższym występie spotka się z byłym mistrzem świata kategorii junior piórkowej, Isaakiem Dogboe (21-2, 15 KO). Pojedynek odbędzie się na wiosnę w Irlandii Północnej.

Informowaliśmy już Was o tym, że Gilberto Ramirez (41-0, 27 KO) jest przymierzany do lipcowej walki z Dmitrijem Biwołem (17-0, 11 KO) o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBA. Nic więc dziwnego, że Ramirez wycofał się z walki z Marcusem Browne'em w eliminatorze do pasa WBC.

Uznawany za jeden z największych talentów w świecie boksu Xander Zayas (6-0, 5 KO) ma za sobą ciężki obóz i sparingi z Adrienem Bronerem oraz Gervontą Davisem. - Dojrzewam jako pięściarz i jeszcze w tym roku będę gotowy na walki ośmiorundowe. Sparingi z takimi zawodnikami jak Broner czy Davis to dla mnie doskonałe doświadczenie i duża nauka - mówi Zayas.

- Po tym występie będę gotowy lecieć do Anglii czy USA na duże walki. Jestem gotów do tego powrotu na sto procent i znów chcę wejść na sam szczyt - zapowiada Sakio Bika (34-7-3, 22 KO), który pod koniec miesiąca spotka się z Adamem Stowe'em (6-2-2,4 KO). Były mistrz świata kategorii super średniej w drugiej połowie roku chciałby znów toczyć walki z najlepszymi.

- Vergil już teraz mógłby rywalizować z najlepszymi i z nimi wygrywać, jestem o tym przekonany. Rośnie nowa gwiazda - zaciera ręce Oscar De La Hoya, promotor "półśredniego" Vergila Ortiza (16-0, 16 KO). Na początek jednak niespełna 23-letni bombardier musi uporać się 20 marca z byłym championem niższego limitu, Maurice'em Hookerem (27-1-3, 18 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.