Archiwum wiadomości z dnia: 2020-09-11

 


SHAKUR STEVENSON O WALCE WASYLA ŁOMACZENKI Z TEOFIMO LOPEZEM

Niedawny mistrz świata wagi piórkowej, Shakur Stevenson (14-0, 8 KO) na stałe przenosi się do kategorii super piórkowej (limit 130 funtów). Liczy m.in. na to, że w nowej wadze zmierzy się z jednym najlepszych bokserów bez podziału na kategorie, mistrzem świata WBA, WBO i WBC Franchise wagi lekkiej Wasylem Łomaczenką (14-1, 10 KO), który 17 października stoczy walkę z mistrzem IBF Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO).
SPORT W CZASACH PANDEMII: SAMOCHODOWA GALA BOKSERSKA NA PARKINGU

Promotorzy prześcigają się w pomysłowości, by organizować gale w trudnym okresie pandemii koronawirusa i reżimu sanitarnego. W lipcu w Dusseldorfie Karim Akkar zorganizował bokserską imprezę na parkingu, w stylu kina samochodowego. W walce wieczoru Ahmed El Mousaoui pokonał Siergieja Wotschela. Teraz sukces niemieckiego eventu chcą powtórzyć Brytyjczycy.


ANTHONY YARDE PRZED JUTRZEJSZĄ WALKĄ W LONDYNIE

W zeszłym roku Anthony Yarde (19-1, 18 KO) otarł się tytuł mistrza świata wagi półciężkiej, ale przegrał wojnę z Siergiejem Kowaliowem a potem przeżył osobiste tragedie związane z pandemią. Jutro Brytyjczyk powraca - wystąpi w walce wieczoru gali Queensberry Promotions w londyńskim studiu BT Sport. Przeciwnikiem Anthony'ego będzie jego rodak Dec Spelman (16-4, 8 KO). Oto wypowiedzi faworyta przed pojedynkiem.