Archiwum wiadomości z dnia: 2020-07-07

 


PRZEMYSŁAW SALETA W POLSACIE SPORT, KONTRAKT NA WYŁĄCZNOŚĆ

Niedawno informowaliśmy o dwóch eksperckich wzmocnieniach Polsatu Sport - Krzysztofie Kosedowskim i Igorze Jakubowskim. Dziś z Polsatem Sport związał się kolejny były bokser, świetnie radzący sobie przed telewizyjną kamerą Przemysław Saleta, były mistrz świata w kick-boxingu i były mistrz Europy w boksie zawodowym, po zakończeniu kariery aktywny m.in. w show-biznesie, a ostatnio w organizacji obozów sportów walki.
CRAWFORD ODPOWIADA RAMIREZOWI: Z RADOŚCIĄ ZADAM CI PORAŻKĘ

Zawodnik grupy Top Rank, mistrz świata WBC i WBO wagi junior półśredniej Jose Carlos Ramirez (25-0, 17 KO) mocno wybiegł w przyszłość i zapowiedział swój pojedynek z mistrzem świata WBO wagi półśredniej Terence'em Crawfordem (36-0, 27 KO), jednym z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie. Crawford odpowiada i zaleca Ramirezowi cierpliwość.


HERRING vs OQUENDO I MAYER vs JOSEPH 14 LIPCA W LAS VEGAS

Mistrz świata WBO wagi super piórkowej, Jamel Herring (21-2, 10 KO) miał się zmierzyć z Jonathanem Oquendo (31-6, 19 KO) 2 lipca, ale do walki nie doszło, ponieważ okazało się, że czempion jest chory na koronawirusa. Na szczęście jest już zdrowy i za tydzień, 14 lipca na gali grupy Top Rank w Las Vegas skrzyżuje z Oquendo rękawice.JOSHUA WZYWA DO UTWORZENIA UNII CZOŁOWYCH SPORTOWCÓW

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) wzywa do utworzenia unii zrzeszającej najlepszych sportowców globu, która miałaby aktywnie walczyć z rasizmem. Wezwanie Joshuy jest częścią dyskusji wokół ruchu Black Lives Matter, będącego ostatnio na ustach całego świata po majowej śmierci George'a Floyda podczas aresztowania w Minnesocie, która była bezpośrednim powodem olbrzymiej fali protestów i zamieszek.CORAZ BLIŻEJ WALKI CAMPBELL vs GARCIA, NEGOCJACJE TRWAJĄ

Bardzo ciekawa walka mistrza olimpijskiego z Londynu Luke'a Campbella (20-3, 16 KO) z popularnym i utalentowanym 21-letnim Ryanem Garcią (20-0, 17 KO), której stawką ma być pas wagi lekkiej w wersji tymczasowej, jest coraz bliżej. Najpierw federacja wyznaczyła ww. zawodników do tego pojedynku, następnie obaj wyrazili zainteresowanie, a dziś oficjalnie potwierdzają udział w tym starciu. Negocjacje trwają.