CORAZ BLIŻEJ WALKI CAMPBELL vs GARCIA, NEGOCJACJE TRWAJĄ

Bardzo ciekawa walka mistrza olimpijskiego z Londynu Luke'a Campbella (20-3, 16 KO) z popularnym i utalentowanym 21-letnim Ryanem Garcią (20-0, 17 KO), której stawką ma być pas wagi lekkiej w wersji tymczasowej, jest coraz bliżej. Najpierw federacja wyznaczyła ww. zawodników do tego pojedynku, następnie obaj wyrazili zainteresowanie, a dziś oficjalnie potwierdzają udział w tym starciu. Negocjacje trwają.

LUKE CAMPBELL ENTUZJASTYCZNIE O WALCE Z RYANEM GARCIĄ >>>

Promująca Garcię grupa Golden Boy potwierdza, że ''Kingry'' podejmuje rękawicę, obie strony do 31 lipca mają czas na osiągnięcie porozumienia. Jeżeli się nie dogadają, dojdzie do przetargu, który wyłoni organizatora hitowego pojedynku. Zwycięzca walki Garcia vs Campbell będzie obowiązowym pretendentem dla czempiona - Devina Haneya, który niestety pełnoprawnym mistrzem jest tylko teoretycznie, gdyż federacja stworzyła dziwaczny tytuł Franchise. Jego posiadaczem (a także mistrzem WBA i WBO) i prawdziwym liderem wagi lekkiej jest Wasyl Łomaczenko, który we wrześniu ma walczyć z czempionem IBF - Teofimo Lopezem - w starciu unifikacyjnym.

Wracając na koniec do Garcii i Campbella: przypomnijmy, że w swoim ostatnim dotychczas występie Brytyjczyk przegrał jednogłośnie z wspomnianym Łomaczenką w sierpniu zeszłego roku (walka mistrzowska), natomiast Amerykanin błyskawicznie znokautował Francisco Fonsecę w lutym 2020. Potem Garcia miał walczyć z Jorge Linaresem, a Campbell z Javierem Fortuną, ostatecznie jednak 28 sierpnia dojdzie do walki Fortuna vs Linares, a Campbell i Garcia zmierzą się najwcześniej jesienią. Warto dodać, że federacja WBO chce walki Garcii z Emmanuelem Tagoe, ten pojedynek również miałby być eliminatorem, ale ''Kingry'' nie jest nim chyba zainteresowany, przynajmniej na dziś.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.