STEVENSON BLISKI ZMIANY WAGI, CONLAN vs VILLA O WAKUJĄCY PAS?

Pisaliśmy już, że mistrz świata WBO wagi piórkowej (limit 126 funtów), Shakur Stevenson (14-0, 8 KO) myśli o tym, żeby na stałe przenieść się do kategorii super piórkowej (limit 130 funtów). Teraz Amerykanin deklaruje, iż skłania się właśnie ku takiemu rozwiązaniu i raczej zwakuje tytuł.

STEVENSON: GOŁOWKIN Z WALKI Z DEREWIANCZENKĄ PRZEGRAŁBY Z PACQUIAO >>>

Przypomnijmy, że tydzień temu Stevenson - wicemistrz olimpijski z z Rio - zdeklasował i pokonał przed czasem Felixa Caraballo, debiutując w limicie 130 funtów. Sporo mówiło się o starciach Amerykanina z pozostałymi czempionami wagi piórkowej: Joshem Warringtonem, Garym Russellem Juniorem i Leo Santa Cruzem, ale w tej chwili te pojedynki się oddalają - oprócz ostatniego z wymienionych, gdyż Santa Cruz zdobył pod koniec zeszłego roku tytuł WBA w wadze super piórkowej. Stevenson celuje dziś - obok starcia z Meksykaninem - w walki z Oscarem Valdezem, Josephem Diazem (mistrzem IBF) i Jamelem Herringiem (mistrzem WBO). 

MICHAEL CONLAN: UCZĘ SIĘ WIELU RZECZY OD TERENCE'A CRAWFORDA >>>

Kto natomiast może stanąć do walki o zwakowany przez Stevensona tytuł WBO wagi piórkowej? Zapewne numer jeden rankingu, Michael Conlan (13-0, 7 KO), m.in. brązowy medalista igrzysk w Londynie i mistrz świata w boksie olimpijskim z 2015 roku (Doha). Irlandczyk mógłby się zmierzyć z numerem dwa rankingu, Amerykaninem Rubenem Villą (18-0, 5 KO) lub z numerem trzy, Brytyjczykiem Ryanem Walshem (26-2, 12 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.