MICHAEL CONLAN: UCZĘ SIĘ WIELU RZECZY OD TERENCE'A CRAWFORDA

Były mistrz świata w boksie olimpijskim i brązowy medalista igrzysk w Londynie, będący blisko walki o zawodowe mistrzostwo świata wagi piórkowej Michael Conlan (13-0, 7 KO) wskazał zawodnika, który jest obecnie jego największą inspiracją: kolegę z grupy Top Rank i jednego z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie, mistrza WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO).

SHAWN PORTER: CRAWFORD WYGRA ZE SPENCE'EM JUNIOREM >>>

- Oglądam wiele walk i studiuję boks, zwłaszcza styl Terence'a Crawforda. Zawsze ceniłem go bardzo wysoko, a im więcej oglądam jego występów, tym więcej widzę między nami podobieństw. Obaj zmieniamy pozycję w trakcie walki, nasz balans również wygląda podobnie. Uczę się wielu rzeczy, oglądając walki ''Buda''. Można zauważyć, jak bardzo rozwinął się choćby od czasu walki z Rickym Burnsem. Jest teraz prawdziwym puncherem i ma lepszą technikę - powiedział Conlan, który pod koniec zeszłego roku pokonał w długo wyczekiwanym rewanżu za kontrowersyjną porażkę podczas igrzysk w Rio Władimira Nikitina. Na tej samej gali w Nowym Jorku Crawford znokautował Egidijusa Kawaliauskasa.

- Zawsze myślałem, że walka ze Errolem Spence'em Juniorem będzie trudna dla Crawforda, gdyż Spence jest naprawdę duży. To będzie sprawdzian, zobaczymy, jak Crawford prezentuje się w wadze półśredniej na najwyższym poziomie. Myślę jednak, że umiejętności i talent ''Buda'' wezmą górę - dodał charyzmatyczny Irlandczyk.

Wielu kibiców ma nadzieję na walkę Conlana z mistrzem świata WBO Shakurem Stevensonem, wicemistrzem olimpijskim z Rio. Amerykanin będzie jednak raczej szedł w górę z wagą i zwakuje tytuł. W tej sytuacji Conlan - numer jeden rankingu WBO - może się zmierzyć w walce mistrzowskiej z numerem dwa, Brytyjczykiem Ryanem Walshem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tapir
Data: 25-05-2020 22:37:03 
Niech go 'Bud' nauczy serwować KO. Widziałem kilka walk Conlana i brakuje tej kropki nad i.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 25-05-2020 22:49:59 
Co ten COVID wyczynia? Zdalne nauczanie nawet w boksie!
 Autor komentarza: golabek
Data: 26-05-2020 06:15:23 
Kurde, mam wieczny problem z Crawfordem, niby ma na rozkladzei takie nazwiska jak: Gamboa, Postol, Burns ale jakoś... brakuje mi w tym rozkładzie naprawdę wielkich nazwisk, wielkich walk po ktorych zapamiętałbym na lata Crawforda.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-05-2020 12:48:46 
Żeby tylko nie został Larry Holmesem obecnych czasów, tylko kategoria wagowa inna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.