Archiwum wiadomości z dnia: 2020-05-12

 DMITRIJ BIWOŁ OTWARTY NA WALKĘ Z CALLUMEM SMITHEM

Dmitrij Biwoł (17-0, 11 KO) deklarował już co prawda chęć zbicia kilogramów do kategorii super średniej, lecz dotąd wyzywał do walki Saula Alvareza. Sławny Canelo ignoruje te propozycje, więc mistrz świata WBA wagi półciężkiej zwrócił się w stronę Calluma Smitha (27-0, 19 KO), championa WBA, tylko w limicie 76,2 kilograma.


CALEB PLANT: OFERTA WALKI Z CANELO NIE BYŁA POWAŻNA

Mistrz świata IBF wagi super średniej, Caleb Plant (20-0, 12 KO) zdeklasował w lutym obowiązkowego pretendenta, Vincenta Feigenbutza i otrzymał ofertę walki z samym Saulem Alvarezem (52-1-2, 36 KO), liderem większości rankingów bez podziału na kategorie. Amerykanin jednak odmówił, co nie spotkało się z pozytywną reakcją. Teraz czempion z Tennessee ponownie tłumaczy całą sytuację.


BOB ARUM: WALKA FURY'EGO Z JOSHUĄ? MOŻE W PRZYSZŁYM ROKU

Szef grupy Top Rank i współpromotor mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Bob Arum twierdził niedawno, że trudno będzie zorganizować trzecią walkę Brytyjczyka z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) i coraz więcej mówił o walce Tyson Fury vs Anthony Joshua o wszystkie pasy. Teraz jednak zmienia w swoim stylu narrację.O TYM, JAK SZALONY EUBANK SR NEGOCJOWAŁ WALKĘ SYNA Z GOŁOWKINEM

W 2016 roku blisko było walki Chris Eubank Jr vs Giennadij Gołowkin o należące do Kazacha pasy mistrzowskie wagi średniej. Dlaczego do niej nie doszło? Próbujący zorganizować ten pojedynek Eddie Hearn twierdził, że ekscentryczny ojciec Eubanka, były mistrz świata Chris Eubank Sr chciał zbyt wiele kontrolować i negocjacje skończyły się fiaskiem. Teraz Hearn ujawnia dziwaczne szczegóły.RANKING WBC NA MAJ 2020

Po dwóch miesiącach przerwy federacja World Boxing Council uaktualniła swój ranking. Liczba 'naszych' nie zmieniła się - niektórzy zanotowali nieznaczny awans, inni spadek. Najgorzej wypadł Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO), który poleciał o pięć pozycji w dół.