Archiwum wiadomości z dnia: 2020-04-14

 


SPORTY WALKI WRÓCĄ NA FLORYDZIE? STAN ZMNIEJSZA OBOSTRZENIA

Pandemia koronawirusa paraliżuje nasze życie, ale widać już chyba światełko w tunelu, przynajmniej jeśli chodzi o sporty walki i rozrywkę sceniczną. Ciekawe informacje napływają choćby ze stanu Floryda, który pozwolił właśnie na pracę wybranych osób podczas dużych imprez. Oto treść kluczowego fragmentu wydanego w tej sprawie oświadczenia stanowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego.
A. CAUSI - AUTOR M.IN. SŁYNNYCH ZDJĘĆ SZPILKI - ZMARŁ NA COVID-19

Pandemia koronawirusa zbiera straszne żniwo, a USA to w tej chwili kraj, gdzie zaraza zabija najwięcej obywateli. Zmarło już ponad 25 tysięcy osób, a zakażonych zanotowano ponad 600 tysięcy. Giną nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale także młodzi ludzie, tacy jak zmarły wczoraj w wieku 48 lat fotograf Anthony Causi, znany Polakom przede wszystkim ze słynnych zdjęć z walki Artura Szpilki z Deontayem Wilderem.DEREWIANCZENKO: REPREZENTUJĘ ŚWIATOWY POZIOM I ROBIĘ POSTĘPY

Siergiej Derewianczenko (13-2, 10 KO) stoczył w październiku w zeszłego roku niezwykle zaciętą wojnę z Giennadijem Gołowkinem o wakujący pas IBF wagi średniej. Wynik mógł pójść w obie strony, ale sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Kazachowi. Teraz celem Derewianczenki są starcia z innymi czempionami - Saulem Alvarezem i Jermallem Charlo - a także rewanż z GGG.


RUIZ JR DO JOSHUY: ZRÓBMY TO PO RAZ TRZECI

Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) za pomocą mediów społecznościowych kontaktuje się regularnie ze swoimi kibicami i co chwilę pyta ich, z kim chcieliby zobaczyć go w ringu. Meksykanin ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się dopełnić trylogię z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).

ŁOMACZENKO ODPOWIADA HANEYOWI: CZY TY JESTEŚ POWAŻNY?

Mistrz świata WBA, WBO i WBC Franchise wagi lekkiej, Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) jest w ostatnich miesiącach coraz mocniej zaczepiany przez czempiona IBF, Teofimo Lopeza (15-0, 12 KO) i mistrza WBC w zawieszeniu, Devina Haneya (24-0, 15 KO). Z tym pierwszym Ukrainiec ma się zmierzyć jesienią (pierwotnie mieli walczyć w maju), a Haneyowi proponuje pojedynek.