Archiwum wiadomości z dnia: 2020-03-07

 


BOB ARUM: NIGDY NIE DOJDZIE DO WALKI FURY'EGO Z JOSHUĄ

Walki Anthony Joshua vs Kubrat Pulew (czerwiec) i Tyson Fury vs Deontay Wilder III (lipiec) mają doprowadzić do grudniowej konfrontacji Joshuy z Furym o miano niekwestionowanego czempiona. Taki przynajmniej jest plan przedstawiany przez szefa grupy Matchroom Eddie'ego Hearna, promotora AJ'a. Inne zdanie ma współpromotor Fury'ego i Pulewa, szef grupy Top Rank Bob Arum.


NIEZŁY WYSTĘP ZYŚKA, ALE JEST NAD CZYM PRACOWAĆ

Przemysław Zyśk (12-0, 4 KO) przede wszystkim doskonale zaczął pojedynek z Wasylem Kurasowem (11-5, 6 KO). Po pierwszej rundzie wydawało się nawet, że pięściarz z Ostrołęki zdoła jako pierwszy zastopować Ukraińca, ale nic z tego - ostatecznie Przemek musiał zadowolić się wyraźną wygraną na punkty.


BUDDY McGIRT: WILDER POTRZEBUJE NIEWIELKICH ZMIAN

Uznany trener Buddy McGirt oferuje swoją pomoc ekipie Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który w lipcu ma stoczyć trzecią walkę ze swoim lutowym pogromcą, mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Według McGirta Wilder musi dokonać niewielkich korekt, by odzyskać swój potencjał.

DAMIAN WRZESIŃSKI: PORA NA DUŻE WALKI

- Każda kolejna walka będzie coraz większa. Czuję, że jestem gotowy na poważne potyczki. Celem nadrzędnym pozostaje pas mistrza Europy - mówi Damian Wrzesiński (18-1-2, 5 KO), który dziś wieczorem w Dzierżoniowie spotka się z Sergio Puente (28-9, 12 KO).


NA ŻYWO: 'PAWEŁ SKRZECZ ZAPRASZA...'

Są miejsca, gdzie trzeba zacząć, są miejsca gdzie zawodnicy weryfikują swoje ciężkie przygotowania na salach treningowych, a takim miejscem jest bez wątpienia Akademia Walki w Warszawie przy Kinowej, gdzie na cykliczną, jednodniową imprezę ściąga każdorazowo blisko setka zafascynowanych trudną dyscypliną, jaką jest boks. Dla miłośników, będzie to swego rodzaju rozgrzewka przed zawodowymi starciami dzisiejszej nocy.


TEOFIMO LOPEZ: NIECH ŁOMACZENKO NADAL MNIE NIE DOCENIA

Mistrz świata IBF wagi lekkiej, 22-letni Teofimo Lopez (15-0, 12 KO) i 32-letni wirtuoz Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) - czempion WBC, WBA i WBO - mają zmierzyć się w maju w Nowym Jorku w pojedynku o miano niekwestionowanego mistrza. Obaj już trenują, a Lopez stonował ostatnio swoje wypowiedzi i twierdzi, że przemawiają za niego jego umiejętności.
UDANY POWRÓT STĘPNIA PO KONTUZJI

Paweł Stępień (13-0-1, 11 KO) z powodu naderwanego ścięgna w kolanie nie boksował od lipca ubiegłego roku i kontrowersyjnego remisu z Markiem Matyją. Dziś Szczecinianin w końcu wrócił między liny, i choć może nie zachwycił, to pewnie wypunktował na dystansie ośmiu rund Gearda Ajetovicia (31-24-2, 16 KO).CZERKASZYN ZDOMINOWAŁ I ZASTOPOWAŁ MENDY'EGO

Patrick Mendy (18-16-3, 1 KO) dał się poznać jako pięściarz szalenie twardy i trudny do boksowania. Było więc wiadomo, że Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) nie będzie miał z nim lekko. I nie miał, ale w siódmej rundzie kapitalnym lewym sierpowym na zejściu znokautował pięściarza z Gambii!